REKLAMA

Ryszard Petru: Totalny zakaz aborcji jest niehumanitarny i nieludzki

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 04 kwietnia 2016 09:39
Ryszard Petru: Totalny zakaz aborcji jest niehumanitarny i nieludzki Nowoczesna będzie robiła wszystko, by nie doszło do zaostrzenia prawa - twierdzi Ryszard Petru (fot. Nowoczesna/twitter)

• - Totalny zakaz aborcji jest niehumanitarny, nieludzki - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Ryszard Petru.
• Jak zapewnił, on i jego klub będą robili wszystko, by ustawa nie weszła w życie.


Ryszard Petru w wywiadzie dl RMF FM komentował gorący w ostatnich dniach temat aborcji.

W połowie marca do marszałka Sejmu wpłynęło zawiadomienie o zawiązaniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji", który będzie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej przerywanie ciąży.

W niedzielę, 3 kwietnia, w kościołach odczytywano komunikat prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pełnej ochrony życia człowieka.

Za całkowitym zakazem aborcji opowiedział się Jarosław Kaczyński, Beata Szydło oraz Paweł Kukiz. Przeciwni takiemu rozwiązaniu są Ryszard Petru i Nowoczesna oraz Grzegorz Schetyna i PO.

- Totalny zakaz aborcji jest niehumanitarny, nieludzki. To stworzy też podziemie aborcyjne. Pamiętajmy też, że osoby bogate pojadą za granicę i tej aborcji dokonają, a biedne będą niestety robiły to w podziemiu aborcyjnym z ryzykiem utraty życia. I tak mam wrażenie, że ten temat jest po to, żeby przykryć to, co się rządowi nie udaje. To jest zasłona dymna... - komentował w Kontrwywiadzie RMF FM Ryszard Petru.

Zwrócił uwagę na to, w jakiej sytuacji znajdą się po wejściu w życie zakazu aborcji kobiety. Nie tylko te, których życie będzie zagrożone, ale i te, które zajdą w ciążę w wyniku gwałtu.

- Co więcej, wyobraźmy sobie sytuację, że jakaś kobieta poroni i rozumiem, że wtedy prokurator będzie ją ścigał i będzie jeszcze dodawał stresu. Ja tego w ogóle nie rozumiem po co ten temat teraz wchodzi - mówił lider Nowoczesnej.

Zapowiedział, że jego klub zrobi wszystko, by nie doszło do zaostrzenia prawa.

Zobacz też: Kilka tysięcy osób protestowało przeciw całkowitemu zakazowi aborcji

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wdzivny 2016-04-04 16:33:00
    Ci, którzy zagłosują przeciwko aborcji, powinni podpisać oświadczenie, że zajmą się dziećmi niechcianymi, ułomnymi, niezdolnymi do samodzielnego życia, na swój koszt i osobiście. Uchroni to wiele rodzin od tragedii przyglądania się swemu kalekiemu dziecku, a niechcianym zgotuje lepsze życie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA