REKLAMA

Ryszard Petru zdobywcą "Srebrnych Ust 2015". Jarosław Kaczyński w pierwszej 10-tce

  • Autor: PAP/JS
  • 30 marca 2016 19:39
Ryszard Petru zdobywcą "Srebrnych Ust 2015". Jarosław Kaczyński w pierwszej 10-tce Lider Nowoczesnej pokonał m.in. Pawła Kukiza, Jarosława Kaczyńskiego oraz Ewę Kopacz (fot. twitter/Nowoczesna)

• Ryszard Petru został zwycięzcą plebiscytu "Srebrne Usta 2015", organizowanego przez Program Trzeci Polskiego Radia.
• Lider Nowoczesnej pokonał m.in. Pawła Kukiza, Jarosława Kaczyńskiego oraz Ewę Kopacz.

Słuchaczom oraz internautom spodobała się najbardziej wypowiedź Petru z 10 grudnia 2015 r. Podczas sejmowej debaty lider Nowoczesnej powiedział: "Mam prośbę do pani Pawłowicz o to, żeby się uspokoiła. Opanowała emocje. Niech pani weźmie przykład z pana prezesa Kaczyńskiego - nigdy nie krzyczy. Na sali jak baranek. Wchodzi tutaj - ogień. Wraca - baranek".

Drugie miejsce w głosowaniu zajął duet senatorów Robert Dowhan (PO) i Krzysztof Wiatr (PiS), a na trzecim miejscu uplasował się lider Ruchu Kukiz’15 - Paweł Kukiz.

W finałowej jedenastce znaleźli się ponadto: Tadeusz Cymański, Adam JarubasJarosław Kaczyński, Ewa Kopacz, Jacek Kurski, Magdalena Ogórek i Krzysztof Szczerski.

Na wypowiedzi 11 polityków można było głosować od 29 lutego do 19 marca. Gala wręczenia nagród odbyła się 30 marca w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

"Srebrne Usta" to plebiscyt Programu Trzeciego Polskiego Radia, w którym słuchacze wybierają niebanalne wypowiedzi polskich polityków. Został zainicjowany w 1992 r. przez Beatę Michniewicz. W poprzednich edycjach zwycięzcami byli m.in.: Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, Leszek Miller, Donald Tusk, Renata Beger, Elżbieta Bieńkowska, Władysław Bartoszewski, Janusz Korwin-Mikke, Jan Maria Rokita.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • m.oo 2016-03-31 15:43:47
    Pewnie dostał za pożyczone franki,oraz za cynk o frankach dla tych co temu złodziejowi dali tą nagrodę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA