REKLAMA

Ryszard Terlecki: Niech PO potępi napad na siedzibę PiS. PO: Potępiamy agresję i przemoc

  • Autor: PAP/JS
  • 18 stycznia 2018 17:00
Ryszard Terlecki: Niech PO potępi napad na siedzibę PiS. PO: Potępiamy agresję i przemoc "Oczekujemy jasnej deklaracji PO potępiającej napad na siedzibę PiS. W przeciwnym razie uznamy że PO akceptuje polityczne chuligaństwo" - napisał wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki na Twitterze (Ryszard Terlecki, fot.ryszardterlecki.pl)

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki zaapelował do polityków Platformy o potępienie "napadu" na siedzibę PiS w Warszawie. Szef klubu PO Sławomir Neumann zapewnił, że PO potępia agresję i przemoc, ale - jak dodał - obarczanie PO odpowiedzialnością za ten atak jest "idiotyczne".

W środę (17 stycznia) wieczorem przed warszawską siedzibą PiS, po zakończeniu demonstracji przeciwko zaostrzeniu prawa dot. aborcji, kilka osób obrzuciło budynek przy Nowogrodzkiej woreczkami z farbą. Jak informowano, jedna z osób została doprowadzona do jednostki policji i przesłuchana. Mężczyźnie przedstawiono zarzut zniszczenia mienia. Będzie odpowiadał z "wolnej stopy". Trwa ustalanie pozostałych osób, które brały udział w incydencie.

"Oczekujemy jasnej deklaracji PO potępiającej napad na siedzibę PiS. W przeciwnym razie uznamy że PO akceptuje polityczne chuligaństwo" - napisał wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki na Twitterze.

Przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann powiedział, że Platforma "potępia każde takie zachowanie, każdą agresję na ulicy, każdy rodzaj przemocy". "To nie jest normalne i nie jest akceptowalne w debacie, czy wymianie poglądów politycznych. Można się nie zgadzać, ale agresja jest niedopuszczalna" - podkreślił.

Dodał jednocześnie, że "obarczanie" przez Terleckiego Platformy "odpowiedzialnością za to, że jacyś nie do końca zrównoważeni ludzie rzucali farbą w siedzibę PiS jest idiotyczne".

Podinsp. Anna Kędzierzawska z Komendy Stołecznej Policji poinformowała w czwartek, że ws. ataku na siedzibę PiS jedna osoba została doprowadzona do komendy rejonowej na warszawskiej Ochocie. "Została przesłuchana, przedstawiono jej zarzuty i po przesłuchaniu i postawionych zarzutach została zwolniona do domu" - powiedziała.

Policja ustala także tożsamość pozostałych osób, które rzucały woreczkami z farbą. W związku z incydentem, zabezpieczono m.in. nagrania z kamer monitoringu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA