REKLAMA

Ryszard Terlecki o wniosku PO ws. wotum nieufności: Pusta gadanina i kolejna szopka polityczna

  • Autor: PAP/JS
  • 24 listopada 2017 15:59
Ryszard Terlecki o wniosku PO ws. wotum nieufności: Pusta gadanina  i kolejna szopka polityczna Ryszard Terleckii Beata Mazurek na wspólnej konferencji prasowej (fot. PiS/twitter)

Miał być wielki program naprawy, zmiany sposobu rządzenia; nie ma żadnej propozycji dla Polaków jest tylko pusta gadanina Grzegorza Schetyny i pomysł kolejnej szopki politycznej - tak szef klubu PiS Ryszard Terlecki odniósł się do złożenia przez PO wniosku o wotum nieufności wobec rządu.

"Usłyszeliśmy przed chwilą deklarację pana przewodniczącego Schetyny. Ona byłaby zabawna gdyby nie użyte w trakcie tego wystąpienia kłamstwa. Pan Schetyna bardzo się myli mówiąc, że Polska jest ksenofobiczna, antysemicka czy rasistowska" - powiedział Terlecki na briefingu w Sejmie.

Jak dodał, powyższe zarzuty "to jest pomówienie, które z pewnością Polacy zapamiętają". Zaznaczył, że "margines tego rodzaju poglądów jest z pewnością w Polsce nieporównanie mniejszy niż we Francji, w Niemczech czy w innych krajach europejskich".

Zarzucił też Schetynie, że "ordynarnie kłamie" mówiąc, że PiS chce wyprowadzić Polskę z UE.

"Na ten wniosek o wotum nieufności można tylko wzruszyć ramionami. Miał być wielki program naprawy czy zmiany sposobu rządzenia - nie ma tego programu, nie ma żadnej propozycji dla Polaków jest tylko pusta gadanina pana Schetyny i jest pomysł kolejnej szopki politycznej, to znaczy odwoływanie rządu czy ministrów w sytuacji, gdy PO nie ma żadnych możliwości odwołania rządu czy ministrów, ponieważ nie ma większości w Sejmie" - oświadczył Terlecki.

"Wniosek o wotum nieufności wobec rządu, to kolejna kompromitacja przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny; obronimy rząd Beaty Szydło" - zapewniła z kolei rzeczniczka partii Beata Mazurek.

"Nie mają większości, więc o wynik głosowania się nie obawiamy" - dodała. Jak mówiła rzeczniczka PiS, debata nad wnioskiem Platformy będzie "doskonałą okazją, by jeszcze raz przypomnieć, co dobra zmiana zrobiła przez dwa lata dla Polaków".

"To będzie też okazja, aby przypomnieć Polakom, jak przez osiem lat funkcjonowało państwo teoretyczne pod rządami PSL i Platformy Obywatelskiej. Odpowiedzialność za to nieróbstwo, z którym mieliśmy do czynienia przez osiem lat, spada na PO i jej koalicjanta" - powiedziała Mazurek.

Terlecki ocenił, że inicjatywa wotum nieufności dla rządu Szydło, to "kolejna kompromitacja Grzegorza Schetyny, jako przewodniczącego partii opozycyjnej". Wskazał, że według wcześniejszych zapowiedzi, pod wnioskiem miały podpisać się "wszystkie kluby totalnej opozycji". Tymczasem - zauważył Terlecki - "z tego, co słyszymy, ani Nowoczesna, ani PSL, ani Kukiz'15 nie podpisują tego wniosku".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA