REKLAMA

Ryszard Terlecki: Propozycja prezydenta ws. KRS - ciekawa, będziemy się nad nią zastanawiać

  • Autor: PAP/JS
  • 25 września 2017 17:40
Ryszard Terlecki: Propozycja prezydenta ws. KRS - ciekawa, będziemy się nad nią zastanawiać Ryszard Terlecki powiedział, też że Platforma - największy klub opozycyjny "nie ma nic w tej sprawie do powiedzenia"(fot. Sejm/twitter)

Propozycja prezydenta Andrzeja Dudy ws. wyboru członków KRS jest ciekawa, będziemy się nad nią zastanawiać - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Jak dodał, jeśli prezydencki projekt wpłynie do Sejmu, to, "wtedy podejmiemy proceduralne prace".

Prezydent Duda oświadczył w poniedziałek po spotkaniu z przedstawicielami klubów parlamentarnych, że ponieważ nie ma zgody na zmianę konstytucji, zaproponował, aby w wypadku, gdy nie uda się w Sejmie wybrać członków KRS większością 3/5 głosów, w kolejny etapie, każdy poseł mógł głosować tylko na jednego kandydata.

Terlecki pytany przez dziennikarzy, jak PiS ocenia propozycję prezydenta, powiedział, że "propozycja jest ciekawa i będziemy się jeszcze nad nią zastanawiać". Dodał, że jeśli prezydencki projekt wpłynie do Sejmu, to, "wtedy podejmiemy proceduralne prace".

Szef klubu PiS powiedział, też że Platforma - największy klub opozycyjny "nie ma nic w tej sprawie do powiedzenia", ponieważ nie uczestniczył w konsultacjach z prezydentem. Jak dodał, z kolei przedstawiciel Nowoczesnej na spotkaniu z prezydentem, powiedział że jego partia "nie jest zainteresowana żadnymi zmianami".

"Rozumiemy, że intencje prezydenta były dobre i będzie pracować nad tym, żeby te ustawy przyjęły jak najlepszy kształt, możliwy do zaakceptowania zarówno przez nas, jak i przez prezydenta" - mówił polityk PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA