REKLAMA

Ryszard Terlecki: Zażalenie opozycji ws. umorzenia śledztwa z góry przegrane

  • Autor: PAP/JS
  • 08 sierpnia 2017 15:34
Ryszard Terlecki: Zażalenie opozycji ws. umorzenia śledztwa z góry przegrane Ryszard Terlecki ocenił we wtorek w TVN24, że opozycja składa takie wnioski, ponieważ nie ma nic "lepszego do roboty w lecie, jak składać zażalenie w takiej sprawie z góry, wydaje się, przegranej". (Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0)

Zażalenie opozycji na decyzję prokuratury, która umorzyła śledztwo ws. posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej 16 grudnia 2016 r., wydaje się z góry przegrane; posiedzenie w Sali Kolumnowej było zgodne z regulaminem Izby - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Według Prokuratury Okręgowej w Warszawie, posiedzenie Sejmu z 16 grudnia 2016 r., podczas którego uchwalono ustawę budżetową, miało prawidłowy przebieg, a przeniesienie obrad z sali plenarnej do Sali Kolumnowej było zgodne z prawem.

Poseł Platformy Cezary Tomczyk zapowiedział w poniedziałek (7 sierpnia), że PO złoży zażalenie na decyzję Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jego zdaniem, zachowanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego 16 grudnia było "złamaniem wszystkich możliwych standardów".

Terlecki ocenił we wtorek w TVN24, że opozycja składa takie wnioski, ponieważ nie ma nic "lepszego do roboty w lecie, jak składać zażalenie w takiej sprawie z góry, wydaje się, przegranej".

Dopytywany, czy spodziewał się decyzji prokuratury o umorzeniu śledztwa, Terlecki powiedział, że "po pierwsze procedury sejmowe były zgodne z regulaminem Sejmu i co do tego nie było żadnych wątpliwości". "Druga kwestia, to awantura, która się wtedy odbywała na terenie Sejmu i wokół niego" - dodał.

Zdaniem Terleckiego, "to są dwie różne sprawy i dobrze, że ta pierwsza została pomyślnie załatwiona".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Diagnostyk3 2017-08-08 17:05:31
    Do Ta Smierc na Choragwi.: o, ty w życiu, spójrz ty w lustro i co widzisz? ...
  • Ta Smierc na Choragwi. 2017-08-08 15:43:29
    Ta Smierc na Choragwi,jego Tatus byl UBC-ki sprzedawca i dreczycielem Polakow.jablko pada niedaleko Jabloni.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA