REKLAMA

Rząd Beaty Szydło pracuje na śmieciówkach

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 08 sierpnia 2016 11:25
Rząd Beaty Szydło pracuje na śmieciówkach "SE" pisze, że najwięcej, bo aż 311, osób pracuje na śmieciówkach w Ministerstwie Edukacji Narodowej, 149 osób w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i 69 osób w Ministerstwie Rozwoju (Fot. : www.premier.gov.pl)

W ministerstwach podległych Beacie Szydło na umowach o dzieło i umowach-zleceniach pracuje 831 osób.

Jak informuje "Super Express" o to, ile osób pracuje na umowach cywilnoprawnych w ministerstwach, zapytała posłanka Agnieszka Hanajczyk z Platformy Obywatelskiej w interpelacji poselskiej.

- Na dzień 21 kwietnia 2016 r. we wszystkich ministerstwach realizowano umowy-zlecenia z 438 osobami oraz umowy o dzieła z 393 osobami - brzmiała odpowiedź dostarczona posłance przez szefa Służby Cywilnej Dobrosława Dowiata-Urbańskiego.

"SE" pisze, że najwięcej, bo aż 311, osób pracuje na śmieciówkach w Ministerstwie Edukacji Narodowej, 149 osób w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i 69 osób w Ministerstwie Rozwoju.

Szef Służby Cywilnej broni się, twierdząc, że umowy "w większości mają charakter incydentalny i dotyczą wysoko specjalistycznych zadań. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • jip 2016-08-09 15:53:04
  na polskim rynku pracy jest zatrważająco dużo umów śmieciowych tam, gdzie ich być nie powinno, także dlatego, że praca spełnia warunki etatu. Tacy pracownicy sami muszą się ubezpieczyć (albo i nie - nie każdy ma szansę być ubezpieczony przez członka rodziny); na emeryturę nic nie odkłada (bo z czego); jak zachoruje, to na niego patrzą się krzywym okiem, bo to "tylko" współpracownik; urlop ..(a co to jest?)... Są ludzie działający tak wiele lat, zwani freelancerami. Nie każdy nim jest, bo mu tak wygodnie. Wielu nie ma wyjścia. Zwłaszcza tych 45+, o których zapewne mówią głownie nieuprawnione stereotypy. Ciekawe, kto zatrudni 60-latków..., z czego będą żyli, jak nikt...
 • pani bez okularów 2016-08-08 13:13:56
  A w dodatku, jak mówi staropolskie przysłowie: "Co wolno wojewodzie to nie Tobie smrodzie". Tylko nowe jaśniepaństwo ma prawa . Reszta hołoty, morda w kubeł! Nnno!
 • pani_w_okularach 2016-08-08 12:15:15
  w ogole mnie to nie dziwi, oni juz wiedzą że nie wolno inwestować w ZUS a poza tym to są naprawde bardzo dobre śmieciówki :-))REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA