REKLAMA

Rząd chce nowelizacji ustawy o służbie cywilnej

  • Autor: PAP/GP
  • 09 grudnia 2015 07:44
Rząd chce nowelizacji ustawy o służbie cywilnej PiS przygotowuje nowelizację, która zmodyfikuje zatrudnienie urzędników (fot. twitter.com)

Premier Szydło i jej ministrowie przygotowują potężne zmiany kadrowe na wszystkich szczeblach. Jolanta Rusiniak pracuje nad nowelizacją ustawy o służbie celnej, która umożliwi zmiany personalne na ponad półtora tysiącu stanowisk.

Stanowiska stracą wszyscy dyrektorzy i ich zastępcy w ministerstwach, urzędach wojewódzkich oraz innych instytucjach podległych rządowi - pisze Dziennik Gazeta Prawna, który dotarł do rządowego projektu nowelizacji ustawy o służbie cywilnej.

Ministrowie, wojewodowie i szefowie urzędów wchodzących w skład administracji rządowej zawsze narzekali - bez względu na przynależność partyjną -, że nie mają realnego wpływu na dobór dyrektorów i ich zastępców w departamentach i biurach.

Rząd Beaty Szydło chce rozwiązać ten problem. Nad projektem noweli ustawy o służbie cywilnej pracuje sekretarz Rady Ministrów Jolanta Rusiniak.

Jak wskazuje DGP, projekt można podsumować jednym wyrażeniem: trzęsienie ziemi. I to o dużej sile rażenia, bo dotyczy 1,6 tys. stanowisk kierowniczych w administracji rządowej.

PiS planuje, że ustawa wejdzie w życie najpóźniej w marcu 2016 r. Jej projekt trafi do Sejmu jeszcze w tym roku - zapowiada dziennik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA