REKLAMA

Rząd nie opublikuje wyroku TK

  • Autor: PAP/JS
  • 11 sierpnia 2016 14:18
Rząd nie opublikuje wyroku TK - Nie będziemy śladami prezesa TK naruszać prawa - oświadczył Bochenek (Rafał Bochenek, fot.premier.gov.pl/P. Tracz)

• - W tej sprawie nic się nie zmieniło - tak rzecznik rządu Rafał Bochenek odpowiedział na pytanie, czy rząd opublikuje czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. nowej ustawy o TK.
• - Nie będziemy śladami prezesa TK naruszać prawa - oświadczył.

- Działania prezesa Rzeplińskiego jednoznacznie wskazują, że przestał być sędzią, a wszedł w rolę polityka, który samodzielnie stara się kreować zasady, według jakich funkcjonują najważniejsze instytucje państwa, łamiąc obowiązującą konstytucję, ustawy i nie respektując woli narodu - powiedział Bochenek. - To kompromituje go jako członka TK - dodał.

- W tej sprawie nic się nie zmieniło - powiedział Bochenek, pytany, czy rząd opublikuje orzeczenie TK. - Z racji tego, że kolejny raz złamano przepisy trudno spodziewać się, by w tej materii nastąpiła jakaś zmiana stanowiska. Nie będziemy śladami prezesa TK naruszać prawa - podkreślił.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Lech 2016-08-11 17:31:11
    Pan Kaczyński już to wczoraj powiedział w imieniu rządu. Po co się powtarzać?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA