REKLAMA

Rząd Niemiec przyjął do wiadomości nominację Saryusz-Wolskiego

  • Autor: PAP/JS
  • 06 marca 2017 14:33
Rząd Niemiec przyjął do wiadomości nominację Saryusz-Wolskiego Angela Merkel bardzo wysoko ocenia działalność Donalda Tuska (fot.: KPRM/twitter.com)

Rzecznik rządu Niemiec Steffen Seibert powiedział, że władze w Berlinie "przyjęły do wiadomości" fakt nominowania przez rząd Polski Jacka Saryusz-Wolskiego na kandydata na przewodniczącego Rady Europejskiej.

Powtórzył, że kanclerz Angela Merkel bardzo wysoko ocenia działalność Donalda Tuska.

"Rząd federalny przyjął do wiadomości fakt zgłoszenia kandydata będącego alternatywą (wobec Tuska)" - powiedział Seibert na spotkaniu z dziennikarzami w Berlinie. "Nie mogę uprzedzać wyników obrad szefów państw i rządów" - zastrzegł pytany, czy ta nominacja coś zmienia w stanowisku Niemiec. "Dyskusja trwa" - dodał.

Czytaj też: Jacek Saryusz-Wolski nie jest już członkiem Europejskiej Partii Ludowej

Seibert powiedział, powtarzając ocenę wyrażoną 1 marca, że Merkel "bardzo wysoko ocenia dotychczasową pracę szefa Rady Europejskiej".

Pytany o to, czy Merkel byłaby gotowa poprzeć kandydaturę Tuska wbrew stanowisku Warszawy, rzecznik niemieckiego rządu wskazał jedynie na obowiązujące przepisy (art. 15, ustęp 5), który stanowi, że Rada wybiera swojego prezydenta kwalifikowaną większością. "Nie mówię, że tak się stanie, mówię tylko, że tak stanowią przepisy" - zastrzegł Seibert.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA