REKLAMA

Rząd szykuje wielkie zmiany kadrowe w urzędach i samorządach

  • Autor: PAP/AT
  • 02 listopada 2016 06:35
Rząd szykuje wielkie zmiany kadrowe w urzędach i samorządach Zmiany personalne będzie można przeprowadzić bez konkursów (fot.fotolia)

Prawie pół miliona urzędników czekają w przyszłym roku wielkie zmiany. Nowe przepisy mają sprawić, że szybkie zmiany personalne będzie można przeprowadzić bez konkursów we wszystkich urzędach i samorządach.

Do końca grudnia rząd zamierza przygotować projekt ustawy o służbie publicznej, który ma ujednolicić zasady zatrudniania i wynagradzania - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Z informacji "DGP" wynika, że projekt ma zawierać propozycje aby wszystkie stanowiska kierownicze w całej administracji państwowej były obsadzane w trybie powołania i odwołania. Taki system działa już w służbie cywilnej gdzie zlikwidowano konkursy.

Teraz przyszła kolej na samorządy oraz inne urzędy, które bezpośrednio nie podlegają rządowi. Obecnie obowiązujące regulacje uniemożliwiające szybką wymianę kadr, były już stopniowo ograniczane przez rządzących.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA