REKLAMA

Rząd zakwestionuje wybór Donalda Tuska na szefa RE? Waszczykowski: Mamy ekspertyzy

 • Autor: PAP/AT
 • 27 marca 2017 09:09
Rząd zakwestionuje wybór Donalda Tuska na szefa RE? Waszczykowski: Mamy ekspertyzy Tusk został wybrany w sposób, który można zakwestionować - powiedział Witold Waszczykowski (Donald Tusk, fot.Donald Tusk/twitter.com)

Mamy ekspertyzy, że Donald Tusk został wybrany na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej w sposób, który można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski.

"Nie było głosowania nad Tuskiem. Zapytano, kto jest przeciw, nie było pytania kto jest za, kto się wstrzymał i tak dalej. Nie jest prawdą, że przegraliśmy 27:1, bo w tych 27 krajach nie zapytano, kto jest za i kto się wstrzymał od głosu" - podkreślił w TVN24 Waszczykowski.

Według szefa MSZ polski rząd w "tym pseudo głosowaniu" wykazał, że mamy do czynienia z podwójnymi standardami. "Będziemy to tłumaczyć.(...) Będzie można wytłumaczyć, że doszło do fałszerstwa. Mamy dzisiaj ekspertyzy, że Tusk został wybrany w sposób, który można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego" - zaznaczył minister.

Czytaj też: Antoni Macierewicz ma nowe dowody na Tuska?

Zapowiedział, że ekspertyzy będzie przedstawiał premier Beacie Szydło. Pytany, czy zasugeruje premier, czy podważyć wybór Tuska Waszczykowski odparł: "Zastanowimy się nad tym".

Według szefa MSZ polski rząd w "tym pseudo głosowaniu" wykazał, że mamy do czynienia z podwójnymi standardami (Witold Waszczykowski, fot: MSZ/twitter.com)

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Rozczarowany suweren 2017-03-27 16:21:02
  Do ręce opadają: "nasz prezes" ? - to nie było miłe :/
 • ręce opadają 2017-03-27 13:29:42
  Co jeszcze musi zrobić Waszczykowski jak jeszcze musi skompromitować Polskę, żeby go nasz prezes zdjął ze stanowiska. Chyba zaczyna się u tego pana proces demencji - zero logicznego myślenia za to wyłącznie nienawiść która go zaślepia.
 • Aleksander Kujawski 2017-03-27 11:25:55
  Do Aleksander Kujawski: Przepraszam za błąd w nazwie : Powinno być: Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej a ni Wojskowy Instytut Medycyny Wojskowej
 • Aleksander Kujawski 2017-03-27 11:21:21
  Mam 86 lat i przechodzę rok rocznie badania w Woskowym Instytucie Medycyny Wojskowej, nadal latam na samolotach i szybowcach. Przeżyłem przedwojenny kapitalizm, okupację hitlerowską , "polski socjalizm", Solidarność, ale to co nasi aktualni ministrowie z panią premier wyprawiają kwalifikuje sie do przeprowadzenia przymusowych badań psychiatrycznych w WIML
 • Demokrata Sarmata 2017-03-27 10:15:29
  Moim zdaniem ten rząd w znakomitej większości nadaje się do leczenia. Gdy ktokolwiek ma inne zdanie lub podejmie działanie niezgodne z widzimisię prezesa, okazuje się że jest głupi, niedoinformowany, jest zdrajcą albo nie przestrzega reguł demokracji. Gdy PIS łamie prawo bez skrupułów, gdy przejmuje w państwie wszystko co ma wpływ na nasze życie, w tym instytucje które z definicji demokracji powinny być niezależne, wtedy mamy do czynienia z "dobrą zmianą".
 • Rozczarowany suweren 2017-03-27 09:38:58
  Czy ktoś może wezwać lekarza !!!!! Tego ze szlafrokiemREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA