REKLAMA

Rzeczniczka PiS: Grzegorz Schetyna pokazał kompleks Jarosława Kaczyńskiego

  • Autor: PAP/AT
  • 04 października 2017 12:14
Rzeczniczka PiS: Grzegorz Schetyna pokazał kompleks Jarosława Kaczyńskiego Ze Schetyną nikt się nie liczy - uważa Mazurek (Beata Mazurek, fot. youtube)

Grzegorz Schetyna to szef, z którym nikt się nie liczy - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Grzegorz Schetyna pokazał znów kompleks J. Kaczyńskiego. Szef, który nic nie może i nikt się z nim nie liczy, to lider opozycji - napisała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek w reakcji na wypowiedź lidera PO w TVN24.

Schetyna, komentując wywiad, którego prezes PiS udzielił "Gazecie Polskiej", stwierdził, że była to następna odsłona czarnych scenariuszy dla Polski. "To jest wypowiedź człowieka, który czuje się właścicielem, naczelnikiem państwa. Widać, jak ustawia tę scenę polityczną, czy jak pisze scenariusze polityczne i tu jest pytanie, czy wszyscy będą mu się tak w obozie PiS-owskim bezwolnie poddawać - prezydent, premier, rząd" - mówił lider PO.

Według Schetyny deklaracja Kaczyńskiego, że nie chce wdawać się w spór między ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro a prezydentem Andrzejem Dudą świadczą o tym, że "Kaczyński staje po stronie Ziobry przeciwko prezydentowi Dudzie i daje mu kolejne czy też ostatnie ostrzeżenie".

"To jest bardzo wyraźny sygnał i to jest pytanie do prezydenta, czy będzie dalej chciał zbudować swoją podmiotowość czy wróci do sekretariatu prezesa" - powiedział Schetyna.

Pytany o pozycję szefa MON Antoniego Macierewicza ocenił, że jest on "na osobnym torze".

"Tu rzeczy, które dzieją się wokół niego, przekroczą nawet możliwości ochrony przez Kaczyńskiego(...) PiS zapłaci za to, że Kaczyński chroni Macierewicza, że boi się podjąć decyzję w jego sprawie" - powiedział Schetyna.

W wywiadzie udzielonym "Gazecie Polskiej" prezes PiS, pytany o zainteresowanie prezydenta m.in. ministerstwem sprawiedliwości, poinformował, że powiedział prezydentowi, "że nie chce zajmować się sporami pokoleniowymi między czterdziestolatkami". Ocenił również, że resort sprawiedliwości działa bardzo dobrze.

"Jeśli chodzi o obronę narodową, to wymiary tego sporu są znane i ja w tej sprawie nie mam nic do dodania" - podkreślił Kaczyński.

Prezes PiS dopytywany był także o "zgrzyt na linii rząd-prezydent" oraz o to, jak ocenia działania MON. Kaczyński powiedział, że w resorcie obrony narodowej zachodzą daleko idące korzystne zmiany i jest to efekt "ogromnej determinacji i energii" ministra Antoniego Macierewicza.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA