REKLAMA

Rzeczniczka PiS: Zapadła decyzja o zawieszeniu senatora Koguta w prawach członka partii

  • Autor: PAP/JS
  • 19 grudnia 2017 19:16
Rzeczniczka PiS: Zapadła decyzja o zawieszeniu senatora Koguta w prawach członka partii Senator Stanisław Kogut (fot. facebook)

W związku z informacjami, które pojawiły się w sprawie senatora Stanisława Koguta, zapadła decyzja o jego zawieszeniu w prawach członka partii - poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek (19 grudnia) pięć osób podejrzewanych o korupcję, m.in. syna senatora PiS Stanisława Koguta - Grzegorza. Biuro podejrzewa ich o przyjmowanie korzyści majątkowych na łączną kwotę 1 mln 170 tys. zł.

Rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik poinformowała, że PK skieruje do marszałka Senatu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej, zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta; w razie jej uzyskania senator PiS usłyszy zarzuty w sprawie trzech przestępstw o charakterze korupcyjnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA