REKLAMA

Rzecznik MON ze złotym medalem od Macierewicza. Burza w sieci

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 17 sierpnia 2016 10:27
Rzecznik MON ze złotym medalem od Macierewicza. Burza w sieci Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON dostał medal od Macierewicza. (fot. Bartłomiej Misiewicz/facebook)

Z okazji Święta Wojska Polskiego (15 sierpnia) rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz został odznaczony przez Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza złotym medalem za "Zasługi dla Obronności Kraju".

O otrzymaniu medalu rzecznik MON poinformował na Facebooku.

Decyzja Antoniego Macierewicza wywołała burzę wśród polityków i internautów.

 

Decyzję szefa MON bronią politycy PiS.

- Absolutnie moim zdaniem na ten medal zasłużył. Jacyś zawistnicy się ujawnili w tej chwili, których w Polsce nigdy nie brakuje - mówił we wtorek (16 sierpnia) w TOK FM poseł PiS Jacek Sasin.

- Robienie z tego faktu jakiegoś wielkiego wydarzenia, a szczególnie wydarzenia, które miałoby podlegać tak totalnej krytyce, jak podlega, jest dla mnie jakimś dziwnym zjawiskiem. Bo ten Medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju" był przez wszystkich dotychczasowych ministrów obrony narodowej wręczany właśnie osobom cywilnym, które w jakiś sposób zasłużyły się dla propagowania idei obronności - dodał.

Medal „Za zasługi dla obronności kraju” został ustanowiony przez Sejm ustawą z dnia 21 kwietnia 1966 roku. Według ustawy stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Medal może być również nadawany jednostce wojskowej, organizacji społecznej, przedsiębiorstwu, zakładowi lub instytucji. Wraz z odznaką wyróżnienia wręczana jest legitymacja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Weteran 2016-08-17 14:08:41
    Takie numery jak medal dla rzecznika MON pokazują młodym co robić ,aby wdrapywać się szczyty. Trzeba być po prostu BMW - bierny, mierny,wierny. Tylko jaki to jest przykład dla innych?
  • buławawplecaku 2016-08-17 12:42:56
    Tyle szumu w mediach a tu brak jakichkolwiek komentarzy, oprócz mojego w którym stwierdzam, że rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz tego medalu nie powinien dostać prędzej jak co najmniej po roku pracy na rzecz MON. Jest to medal resortowy wprawdzie a nie państwowy, lecz nie powinien być rozdawany przez Macierewicza, jak ulęgałki na dożynkach. Ja, na swój pierwszy resortowy, doczekałem się dopiero po 10 latach twardej służby. Wcześniej, dostawali tylko kapusie i lizusy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA