REKLAMA

Rzecznik rządu: Premier przypomniała ministrom, że nie ma miejsca na wolne elektrony

  • Autor: PAP/JS
  • 26 kwietnia 2017 18:24
Rzecznik rządu: Premier przypomniała ministrom, że nie ma miejsca na wolne elektrony Spotkanie premier Szydło z ministrami, to również apel do dziennikarzy, aby skończyć dyskusję o rekonstrukcji rządu (fot.wybierzpis.org.pl)

Premier Beata Szydło przypomniała wszystkim ministrom, że jesteśmy jedną drużyną; nie ma absolutnie miejsca na wolne elektrony, na indywidualne ambicje i kariery - powiedział po spotkaniu szefowej rządu z członkami jej gabinetu rzecznik rządu Rafał Bochenek.

•  Podczas spotkania z ministrami i wiceministrami premier Beata Szydło poruszyła kwestię dyscypliny legislacyjnej i medialnej.

•  Jak dodał, spotkanie premier Szydło z ministrami, to również apel do dziennikarzy, aby skończyć dyskusję o rekonstrukcji rządu.

"Było to spotkanie organizacyjne, narada techniczna, która co jakiś czas tutaj w kancelarii premiera jest (...) przez panią premier organizowana" - mówił.

"W trakcie tego spotkania pani premier zwracała uwagę na kilka rzeczy, przede wszystkim przypomniała wszystkim ministrom, że jesteśmy jedną drużyną, która pracuje na jednym programie i ma jeden wspólny cel. Nie ma absolutnie miejsca na wolne elektrony, na jakieś indywidualne ambicje, na indywidualne kariery. Najważniejszy jest interes zbiorowy" - podkreślił Bochenek. 

"Podczas spotkania z ministrami i wiceministrami premier Beata Szydło poruszyła kwestię dyscypliny legislacyjnej i medialnej; jeśli chodzi o dyscyplinę medialną to najważniejszy jest umiar i powściągliwość" - dodał.

Jak wyjaśnił, jeśli chodzi o dyscyplinę legislacyjną premier Szydło przypomniała ministrom o najważniejszych zapisach w tym względzie w Regulaminie Rady Ministrów. "O terminowości, o zasadach wnoszenia aktów legislacyjnych, zasadach przeprowadzania konsultacji" - zaznaczył.

"Jeśli natomiast chodzi o dyscyplinę medialną, to bardzo ważne jest to, by ministrowie nie zapominali, że najważniejsza jest praca w resortach" - dodał. "Jeśli chodzi o ich aktywność medialną najważniejsze jest to, aby zachowywać przede wszystkim umiar i powściągliwość" - powiedział rzecznik rządu.

"Rząd Beaty Szydło realizuje bardzo ambitny program, który polega na wdrożeniu wielu reform, które od lat były społecznie oczekiwane przez wielu Polaków, przez różne grupy społeczne. To jest program ambitny, czasami te reformy również są przez to trudniejsze w realizacji" - powiedział Bochenek.

Jak ocenił, "nie myli się ten, kto nic nie robi". "Potknięcia się zdarzają, ale z tych potknięć wyciągamy wnioski" - zadeklarował Bochenek.

"Chcemy skutecznie realizować program, o którym mówiliśmy Polakom w trakcie kampanii wyborczej i cały czas oczywiście to robimy" - podkreślił rzecznik rządu.

Jak dodał, spotkanie premier Szydło z ministrami, to również apel do dziennikarzy, aby skończyć dyskusję o rekonstrukcji rządu. "Dzisiaj nie jest czas na rekonstrukcję (rządu), ale przede wszystkim jest czas na dyscyplinę, o tym wszyscy powinniśmy pamiętać i pani premier Szydło również przypomniała o tym swoim ministrom, którzy pojawili się na spotkaniu" - powiedział Bochenek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • zniszczyć myślenie 2017-04-27 20:13:21
    Czy głupota czy tępota kwitnie to gęba w kubeł i słuchać się proroków takich jak Macierewicz i Szyszko. Nie ważne wszelkie bezpieczeństwo kraju w tym cybernetyczne. Ważne, żeby je dokładnie zniszczyć a od tego mamy wspaniałego fachowca.
  • Kubuś Ajbsztaajn, VIb 2017-04-26 20:39:26
    No, Wójtowa, wie co to elektron. Jak taka Pani Premier u nasz żondzi to na chu... nam wykształciuchy. Ja tysz patrjota jestem. I katolik.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA