REKLAMA

Rzecznik rządu: Premier w Davos będzie rozmawiał z szefami rządów i państw m.in. o przyszłości Europy

  • Autor: PAP/JS
  • 12 stycznia 2018 18:08
Rzecznik rządu: Premier w Davos będzie rozmawiał z szefami rządów i państw m.in. o przyszłości Europy Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odbędzie się w dniach 23-25 stycznia. Polskę reprezentować będzie zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i prezydent Andrzej Duda. (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos premier Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał z szefami rządów i państw m.in. o przyszłości Europy, a także walce z nierównościami i ograniczeniu rajów podatkowych - poinformowała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odbędzie się w dniach 23-25 stycznia. Polskę reprezentować będzie zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i prezydent Andrzej Duda.

"Plan pobytu zakłada szereg spotkań z przedstawicielami polityki europejskiej i światowej" - powiedziała rzeczniczka rządu.

"Premier będzie uczestniczył również w dyskusjach na temat przyszłości zjednoczonej Europy, a także gospodarki, przemysłu czy cyberbezpieczeństwa wraz z innymi głowami państw i szefami rządów" - dodała.

Wśród tematów spotkań i rozmów w Davos, w których będzie uczestniczył szef polskiego rządu Kopcińska wymieniła przyszłość Europy, zrównoważony wzrost gospodarczy i walkę z nierównościami, również poprzez ograniczenie rajów podatków.

"Pan premier zaprezentuje polski punkt widzenia na te sprawy" - zaznaczyła Kopcińska.

Do szwajcarskiego kurortu pod koniec stycznia co roku zjeżdżają światowi przywódcy polityczni, prezesi największych firm i organizacji pozarządowych oraz intelektualiści. Forum obejmuje kolacje i panele dyskusyjne dotyczące globalnych trendów społecznych i gospodarczych.

Davos to nie tylko konferencja naukowa, ale także okazja do nieformalnych rozmów światowych liderów politycznych i biznesowych. Swoją obecność na tegorocznej 48. edycji forum potwierdził już m.in. prezydenta USA Donald Trump, dla którego będzie to pierwsza zagraniczna wizyta w 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA