REKLAMA

Rzecznik rządu: Spotkanie z premierem Estonii to także przygotowanie do szczytu cyfrowego RE

  • Autor: PAP/JS
  • 18 września 2017 22:16
Rzecznik rządu: Spotkanie z premierem Estonii to także przygotowanie do szczytu cyfrowego RE Rzecznik rządu podkreślił, że wtorkowa wizyta i rozmowy z szefem estońskiego rządu będą kontynuacją spotkania, jakie odbyło się na początku maja br. w Estonii. (Beata Szydło, fot.twitter.com/PremierRP)

Wtorkowe (19 września) spotkanie premier Beaty Szydło z premierem Estonii Jurim Ratasem należy traktować również jako przygotowanie do szczytu cyfrowego RE, który odbędzie się pod koniec września w Tallinie - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Wizyta premiera Estonii rozpocznie się przed godziną 9 od oficjalnego powitania przez szefową polskiego rządu, po którym odbędzie się spotkanie Beaty Szydło i Juri Ratasa. Następnie zaplanowano śniadanie robocze premierów Polski i Estonii. Na godzinę 9.50 przewidziane jest spotkanie z mediami.

Rzecznik rządu podkreślił, że wtorkowa wizyta i rozmowy z szefem estońskiego rządu będą kontynuacją spotkania, jakie odbyło się na początku maja br. w Estonii.

W trakcie majowych rozmów Beaty Szydło z premierami państw bałtyckich zgodzono się, że Unia Europejska powinna pozostać zjednoczona w negocjacjach dotyczących warunków Brexitu. Premier Szydło podkreślała znaczenie jednolitego rynku dla przyszłości UE.

Bochenek powiedział, że szefowa polskiego rządu w trakcie wtorkowych rozmów z premierem Ratasem poruszy wątki dotyczące zarówno współpracy regionalnej jak również europejskiej.

Wśród tematów spotkania rzecznik rządu wymienił także sprawy dotyczące pracowników delegowanych, aktualnej polityki migracyjnej UE, czy budowy drożnych szlaków komunikacyjnych w regionie, tj. Rail Baltica i Via Carpatia.

"Biorąc pod uwagę priorytety estońskiej prezydencji w Radzie Europejskiej wśród poruszonych kwestii nie zabraknie tematów związanych z cyberbezpieczeństwem. Budowa nowoczesnej, innowacyjnej gospodarki opartej o technologie cyfrowe i swobodny przepływ danych to kluczowe sprawy, które w ostatnim czasie mocno absorbują zarówno Polskę, jak i Estonię" - zaznaczył Bochenek.

"W tym kontekście jutrzejsze spotkanie premier Beaty Szydło z premierem Jurim Ratasem należy traktować również jako przygotowanie do szczytu cyfrowego RE pod koniec września w Tallinie" - dodał rzecznik rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA