REKLAMA

Rzecznik rządu: W sprawie Biełsatu zostanie wypracowana nowa formuła

  • Autor: PAP/JS
  • 05 stycznia 2017 18:47
Rzecznik rządu: W sprawie Biełsatu zostanie wypracowana nowa formuła Rzecznik rządu Rafał Bochenek (fot.youtube.com)

• W najbliższym miesiącu nie będzie żadnych zmian ws. telewizji Biełsat, w tym czasie zostanie wypracowana nowa, kompromisowa formuła działania telewizji - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Jak poinformował, premier Beata Szydło rozmawiała w tej sprawie z dyrektor stacji.

Premier spotkała się z szefową Biełsatu Agnieszką Romaszewską w celu omówienia zasad funkcjonowania telewizji Biełsat, jej organizacji i struktury w przyszłości - powiedział Bochenek.

"Ustalono, że przez najbliższy miesiąc nie będzie żadnych zmian, a jednocześnie ma to być czas poświęcony na wypracowanie nowej, kompromisowej formuły działania telewizji" - podkreślił.

"Warto również zwrócić uwagę, że celem działania ministra SZ Witolda Waszczykowskiego nigdy nie był zamiar likwidacji tego kanału" - dodał rzecznik rządu. "Pani premier jest przekonana, że przy dobrej woli każdej ze stron uda się stworzyć takie warunki pracy telewizji, które będą akceptowalne dla wszystkich z uwzględnieniem interesów widzów telewizji Biełsat" - zaznaczył.

MSZ planowało zmniejszenie budżetu Biełsatu o ponad dwie trzecie - z 17 mln zł do 5 mln zł - informowała wcześniej szefowa stacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA