REKLAMA

Rzecznik rządu: Wyjazd ministrów do Londynu w poniedziałek po godz. 14; powrót we wtorek

  • Autor: PAP/JS
  • 05 września 2016 11:36
Rzecznik rządu: Wyjazd ministrów do Londynu w poniedziałek po godz. 14; powrót we wtorek Delegacja ministrów udaje się do Londynu w związku z incydentami przeciwko polskim obywatelom (Fot. Pixabay)

• Wyjazd ministrów do Londynu planowany jest po godz. 14, a powrót we wtorek (6 września) - zapowiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Dodał, że obecnie ustalana jest agenda spotkań, a ministrowie planują rozmowy ze swoimi brytyjskim odpowiednikami oraz Polonią.

Bochenek poinformował na antenie TVP Info, że cały czas w trakcie ustaleń pozostaje ilu ministrów uda się do Londynu. Dodał, że wylot przedstawicieli polskiego rządu planowany jest na poniedziałek, po godz. 14, a powrót na wtorek.

Delegacja ministrów udaje się do Londynu w związku z incydentami przeciwko polskim obywatelom. W niedzielę MSZ podawał, że planowany jest wyjazd do Wielkiej Brytanii - oprócz szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego - także szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka i ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. W poniedziałek dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Rafał Sobczak mówił, że być może do Londynu poleci dwójka, a nie trójka ministrów. Polska strona chce, aby z polskimi ministrami spotkali się ich brytyjscy odpowiednicy.

- Nasze służby pozostają w nieustannym kontakcie ze służbami brytyjskimi. Załatwiamy oczywiście wszystko drogami dyplomatycznymi, rozmawiamy za pośrednictwem naszych ambasadorów, ustalamy agendę spotkań, które będą miały szanse odbyć się dzisiaj jak i jutro, ponieważ prawdopodobnie ta wizyta naszych przedstawicieli polskiego rządu będzie trwała dwa dni - wyjaśnił rzecznik rządu.

Bochenek zaznaczył, że w trakcie wizyty ministrowie będą chcieli spotkać się ze swoimi odpowiednikami po stronie brytyjskiej, a także z Polonią, z którą - jak mówił - będą chcieli porozmawiać m.in. o aktualnej sytuacji oraz o problemach, z którymi borykają się Polacy mieszkający na co dzień w Wielkiej Brytanii, a także "ewentualnie na temat koncepcji jak z tego wyjść".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA