REKLAMA

Są pierwsze wnioski do prokuratury po audycie PO-PSL. Będą kolejne

  • Autor: PAP/JS
  • 12 maja 2016 16:19
Są pierwsze wnioski do prokuratury po audycie PO-PSL. Będą kolejne Rzecznik rządu dodał, że audyt będzie poszerzany, ponieważ - jak wyjaśnił - w trakcie prac resortów pojawiają się kolejne informacje (fot. youtube.com)

• Pierwsze wnioski do prokuratury zapowiedziane w raporcie Rady Ministrów oceniającym rządy PO-PSL trafiły do prokuratury; wkrótce pojawią się kolejne - zapowiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Zapewnił, że powstał obszerny dokument podsumowujący działania poprzedniej ekipy.

W środę (11 maja) w Sejmie premier Beata Szydło oraz poszczególni ministrowie przedstawili wyniki raportu oceniającego rządy PO-PSL.

"Ministerstwa cały czas analizują materiały, które zostały zgromadzone. Badamy dokładnie i sprawdzamy wszystkie dokumenty, które są w resortach, tak aby wnioski, które będą kierowane do prokuratury, były jak najlepiej przygotowane i skutkowały podjęciem określonych działań przez tę instytucję" - powiedział rzecznik rządu dziennikarzom w Sejmie.

"Pierwsze wnioski już wpłynęły. Skierowane zostały przez ministra Kamińskiego (ministra koordynatora specsłużb), również Kancelaria Prezesa Rady Ministrów skierowała pierwszy wniosek do prokuratury, także one powoli będą spływały (...) Pierwsze wnioski z poszczególnych resortów spływają. To jest decyzja ministrów, którzy ponoszą pełna odpowiedzialność za ich przygotowanie, na bieżąco będą je sporządzali i kierowali do prokuratury" - podkreślił.

Czytaj też: Siemoniak do Macierewicza: Insynuacje, półprawdy i pomyłki

Rzecznik rządu dodał, że audyt będzie poszerzany, ponieważ - jak wyjaśnił - w trakcie prac resortów pojawiają się kolejne informacje.

Bochenek był pytany, czy przedstawiony w formie ustnej przez ministrów raport przyjmie postać pisemną. O przedstawienie pisemnego audytu apelują politycy opozycji m.in. PO, PSL i Nowoczesna. "Mamy bardzo obszerny dokument, który został przygotowany. Jest na biurku u pani premier. Nie wszystkie informacje, które się w nim znajdują powinny podlegać ujawnieniu, bo są to informacje niejawne" - powiedział.

"Ministrowie będą te dokumenty analizowali i w takim zakresie w jakim będą mogli je przekażą. To nie jest tak, że kompleksowo cały dokument możemy państwu przesłać" - dodał.

Bochenek był też pytany, kiedy taki dokument mógłby być upubliczniony. "To zależy od poszczególnych ministrów" - odpowiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Andrzej STAWSKI 2016-05-12 23:12:59
    Niestety, nie jestem fanem nowej polski wolskiej, ale uważam, że wszyscy prominentni członkowie rządu PO/PSL i SLD powinni ostać pozbawieni immunitetów i zasiąść na ławie oskarżonych za 26 letnie demolowania kraju. Powinni zostać osadzeni i osadzeni na dożywocie, co byłoby straszakiem dla nowych prominentów, co może ich czekać. Oczywiście oni i ich rodziny powinny zostać pozbawione majątków w całości, bo powstały z p[rzestępstwa przeciwko krajowi i narodowi.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA