REKLAMA

Sąd oddalił powództwo Pawła Kukiza

  • Autor: aw/PAP
  • 13 kwietnia 2017 21:22
Sąd oddalił powództwo Pawła Kukiza Paweł Kukiz opuścił zespół w 2013 r. Od jesieni 2015 r. jest on posłem, przewodniczącym klubu Kukiz'15 (fot.PTWP)

Zespół Piersi nadal może posługiwać się tą nazwą. W czwartek (13 kwietnia) wrocławski sąd prawomocnie oddalił powództwo Pawła Kukiza oraz Rafała Jezierskiego, którzy opuścili formację, dotyczące nazwy zespołu.

Kukiz i Jezierski domagali się ochrony dóbr osobistych i ochrony praw autorskich do nazwy zespołu Piersi.

Jak powiedziała rzeczniczka Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu sędzia Małgorzata Lamparska, w czwartek sąd ten podtrzymał orzeczenie Sądu Okręgowego w Opolu i oddalił apelację złożoną przez Kukiza i Jezierskiego.

"W pozwie domagano się ochrony dóbr osobistych oraz praw autorskich dotyczących nazwy Piersi. Twierdzono, że ta nazwa jest utworem stworzonym przez powodów i jako taka podlega ochronie" - powiedziała sędzia. Dodała, że sąd pierwszej instancji orzekł, że nazwa Piersi nie jest utworem i że powstała w wyniku działalności całego zespołu.

Wyrok jest prawomocny. Oznacza to, że zespół Piersi może posługiwać się tą nazwą.

Rafał Jezierski opuścił zespół w latach 90., zaś Paweł Kukiz w 2013 r. Od jesieni 2015 r. jest on posłem, przewodniczącym klubu Kukiz'15.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Antoni 2017-04-14 08:51:59
    śmieszny grajek, ma takie pojęcie o polityce jak świnia o niebie. Infantylny i trochę głupkowaty człowieczek, nie umiejący się sensownie wysłowić, propagator anarchii i rozkładu państwa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA