REKLAMA

Samorządowcy chcą rozmawiać z Anną Zalewską

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 28 czerwca 2016 10:09
Samorządowcy chcą rozmawiać z Anną Zalewską Samorządowcy już od dłuższego czasu zwracali uwagę, że w debatach organizowanych przez MEN nie odnajdywali informacji nt. rozwiązań w sprawach, które ich interesowały /Fot.WK/

- Pomysł debaty oświatowej wziął się stąd, że samorządowcy już od dłuższego czasu zwracali uwagę, że w debatach organizowanych przez MEN nie odnajdywali informacji nt. rozwiązań w sprawach, które ich interesowały. Dlatego pomysł, by zrobić własną debatę i omówić bardziej szczegółowo kwestie związane z oświatą i planowanymi zmianami w edukacji w obecności samorządów i z punktu widzenia samorządów - mówi Marek Olszewski, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP, współprzewodniczący Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu KWRiST, wójt gminy Lubicz.

– Pani minister Anna Zalewska podczas Ogólnopolskiej Samorządowej Debaty Oświatowej zaskoczyła mnie, zaczynając swoje wystąpienie od stwierdzenia, że się z nami zgadza. Niestety, z dalszych wypowiedzi pani minister wynikało, że jednak nie ze wszystkimi wnioskami samorządowców się zgadza. Inaczej podjęłaby z nami rozmowy nt. zmian, które zostały wprowadzone bez jakichkolwiek konsultacji, a które oceniamy niejednoznacznie. Pani minister powtarza często, że trzeba rozmawiać. Mamy więc nadzieję, że niebawem do takich spotkań dojdzie, tyle że teraz w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, w ramach której funkcjonuje nasz zespół edukacji. To ważne, zwłaszcza że pojawiła się propozycja rozmów o wynagrodzeniach nauczycielskich. Nie tylko o ich wysokości, ale również o zasadach wynagradzania i zwiększenia ilości stopni awansu zawodowego – mówi Marek Olszewski, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP, współprzewodniczący Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu KWRiST, wójt gminy Lubicz.

Czytaj też: ZNP: Nauczyciele nie dają sobie zamknąć ust Kartą nauczyciela

- Szkoda, że pani minister nie podjęła z nami rozmowy nt. zmian, które już zostały wprowadzone bez jakichkolwiek konsultacji, a które oceniamy niejednoznacznie. Zmiany wdrożone i planowane do wprowadzenia w najbliższych miesiącach nie odpowiadają na nasze postulaty. Przeciwnie, mamy wrażenie, jakby były wręcz wprowadzane wbrew naszemu stanowisku i doświadczeniu, bez konsultacji z nami. Mam tu na myśli wprowadzenie zmian w ustawie określającej wiek obowiązku szkolnego, likwidacje „godzin karcianych” bez alternatywnego programu organizacji zajęć wynikających z potrzeb i zainteresowań uczniów - dodaje.

Czytaj cały wywiad na Portalsamorzadowy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA