REKLAMA

Samorządowcy proponują wycofanie się z Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl
  • 03 marca 2017 13:03
Samorządowcy proponują wycofanie się z Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Samorządowcy wśród nich Wadim Tyszkiewicz, przestrzegali, że PiS chce scentralizować władzę w Polsce (fot.facebook)

Prawie dwustu wójtów, burmistrzów i prezydentów stawiło się w Sejmie na debacie zorganizowanej przez Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych. Samorządowcy przestrzegali, że PiS chce scentralizować władzę w Polsce, a Jarosław Kaczyński nie ufa społeczeństwu obywatelskiemu.

Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli zapowiedział, że on „nie będzie palił opon i obrzucał kamieniami rządowych budynków”. – Proponuję, by wszystkie rady gmin zebrały się jednego dnia o jednej godzinie i przyjęły wspólne stanowisko w sprawie obrony samorządów. I wycofajmy się z komisji wspólnej rządu i samorządu – apelował.

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego i współtwórca obowiązującej ustawy o samorządzie lokalnym Jerzy Stępień przypomniał, że prace nad nią trwały długo i były poprzedzone wieloma konsultacjami, a PiS niczego nie konsultuje. Zdaniem Stępnia propozycja wprowadzenia ograniczenia urzędowania wójtów, burmistrzów i prezydentów do dwóch kadencji jest niezgodna z konstytucją.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA