REKLAMA

Sasin: Jeśli trzeba, będę kandydatem PiS na prezydenta Warszawy

  • Autor: GP
  • 25 października 2016 11:03
Sasin: Jeśli trzeba, będę kandydatem PiS na prezydenta Warszawy Jacek Sasin był kandydatem PiS na fotel prezydenta Warszawy w 2014 roku. Przegrał z Hanną Gronkiewicz-Waltz. (fot.:PiS/youtube.com)

• Jacek Sasin zapowiedział, że jeśli PiS się na to zdecyduje, on wystartuje na prezydenta stolicy.
• Polityk ubiegał się o to stanowisko dwa lata temu i przegrał z polityk PO.
• W komentarzu dotyczącym podatków Sasin zapewnił, że rząd chce, by zmiany nie obciążyły małych i średnich przedsiębiorstw, a ma im przyświecać zasada progresywności.

Jacek Sasin z PiS zapowiedział: - Jeśli ponownie okaże się, że jestem według władz Prawa i Sprawiedliwości, najodpowiedniejszym kandydatem na prezydenta miasta Warszawy, będę zaszczycony - tym samym zapowiedział, że gdyby sytuacja tego wymagała będzie walczył o ratusz stolicy z ramienia PiS.

Wypowiedź padła na antenie radia TOK FM we wtorek (25 października).

Jacek Sasin walczył o fotel prezydenta Warszawy w 2014 roku, gdy Polacy wybierali władze samorządowe. Jako kandydat PiS zebrał dostateczne poparcie, by z Hanną Gronkiewicz-Waltz zmierzyć się w drugiej turze wyborów, ale poparcie, którym obdarzyli go warszawiacy nie pozwoliło objąć stanowiska.

Polityk podkreślał, że w 2014 roku miał w swojej propozycji dla miasta rozwiązanie kwestii reprywatyzacji. Ten temat najbardziej elektryzuje mieszkańców stolicy.

Czytaj: PiS chce dymisji wiceprezydenta stolicy

Drugim tematem rozmowy była kwestia podatków, które PiS i rząd chce zreformować. Sasin mówił:

- Nie chcemy takich regulacji, które spowodują zwiększenie obciążeń dla małych i średnich przedsiębiorców - podkreślał. - Więc w ramach jednolitej daniny rząd zaproponuje regulacje nie obciążające sektora MŚP.

Pod pojęciem "jednolitej daniny" rząd rozumie opracowywaną przez szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryka Kowalczyka propozycję ujednolicenia stawek podatkowych i składek płaconych przez podatników.

Więcej o jednolitym podatku przeczytasz tutaj.

W kwestii tego jak Polacy dzisiaj uciekają od płacenia podatków Sasin dotknął kwestii wyprowadzania poza firmy kolejnych przestrzeni działalności. - Outsourcing wszystkiego jest patologią, to metoda na unikanie opodatkowania - mówił polityk.

Uchylił też rąbka tajemnicy jeśli chodzi o to jaki finalnie ma być, w jego ocenie, kształt podatków.

- Systemowi podatkowemu powinna przyświecać zasada progresywności, to nie powinno budzić żadnych kontrowersji - pod zasadą progresywności rozumie się stopniowe zwiększanie obciążeń podatkowych względem ogólnego zysku wypracowywanego przez obywatela.

Zobacz ile zarabiają Polacy? Sprawdzono PiTy za zeszły rok i agregowano dane statystyczne z naszych podatków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA