REKLAMA

Schetyna: 6 radnych na 3000 nie robi żadnej różnicy

  • Autor: GP
  • 27 kwietnia 2016 20:22
Schetyna: 6 radnych na 3000 nie robi żadnej różnicy Grzegorz Schetyna na wiecu z liderami innych ugrupowań opozycyjnych. (fot.:twitter.com/schetynadlapo)

• Grzegorz Schetyna był gościem rozmowy politycznej w TVN24. Wywiad miał miejsce w środę (27 kwietnia).
• W rozmowie skupił się na obecnej sytuacji Platformy, na pogłoskach o odchodzących posłach i skomentował opinię PiS o działaniach Sądu Najwyższego.

W środowy wieczór Grzegorz Schetyna odpowiadał na pytania w TVN24. W czasie rozmowy został zapytany o niedawne przejście kilku samorządowych polityków PO do Nowoczesnej we Wrocławiu.

- Platforma ma ponad trzy tysiące radnych w całym kraju. 6 radnych nie robi żadnej różnicy - zbagatelizował temat Schetyna. - To nieprawda, że któryś z posłów PO przechodzi do Nowoczesnej - ucinał dalej pogłoski.

W dalszej części programu polityk PO zaznaczył, że uważa za manipulację ujawnione niedawno, a już badane przez prokuraturę, taśmy. Na ujawnionym nagraniu Paweł Graś rozmawia z Janem Kulczykiem.

- Nikt nie potwierdza informacji, które są na taśmach Graś - Kulczyk. Uważam, że to jedna wielka manipulacja - mówił szef PO. Po czym zaapelował do prokuratury, w tym do Zbigniewa Ziobry, by szybko ujawniła taśmy. Schetyna obawia się, że mogą posłużyć do gry politycznej.

Jednym z ostatnich tematów, który poruszono, był list sędziów Sądu Najwyższego do sędziów sądów powszechnych. Pytano Schetynę także o komentarze polityków PiS do tej sprawy.

- PiS nienawidzi instytucji niezależnych, stąd brak szacunku dla trójpodziału władzy, dla władzy sądowniczej, dla prawa - mówił Schetyna. - Podważanie wyroków sądów i negowanie niezależności instytucji to standardy wschodnie. Do tego zmierzają działania PIS.

Polityk ostatecznie zaprosił na manifestację opozycji 7 maja 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA