REKLAMA

Schetyna: Będzie wniosek o wotum nieufności dla minister Zalewskiej

  • Autor: PAP/JS
  • 16 września 2016 17:40
Schetyna: Będzie wniosek o wotum nieufności dla minister Zalewskiej W ocenie Schetyny wystąpienie minister cechował "brak wiedzy, refleksji i pomysłu na polską szkołę". (fot.:PO/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział złożenie wniosku o wotum nieufności dla szefowej MEN Anny Zalewskiej.
• Przedstawione przez minister propozycje zmian w systemie edukacji to uderzenie w polską szkołę – oświadczył Schetyna.

Przeciwko rządowym planom protestuje też związek Nauczycielstwa Polskiego. Szef związku Sławomir Broniarz wystąpił w piątek w Chorzowie na wspólnej konferencji prasowej z politykami PO.

- To, co się wydarzyło, czyli przedstawienie tych założeń w sposób nieudolny, chaotyczny, przez panią minister Zalewską, potwierdza, że czas od 27 czerwca, czas przeznaczony na konsultacje, został zmarnowany"- powiedział Schetyna dziennikarzom w Chorzowie.

Czytaj też: Nowoczesna: Reforma MEN zmniejsza szanse dzieci na dobre kształcenie

- To nie jest żadna reforma, to jest próba wprowadzenia po raz kolejny chaosu, realizacji nieprzemyślanych, absurdalnych obietnic z kampanii wyborczej. To jest uderzenie w polską szkołę, w fundament wychowania i edukacji, w instytucję, która powinna łączyć politykę, polityków, partie polityczne, rząd z opozycją, w rozumieniu odpowiedzialności za dzisiejszą młodzież, a także następne pokolenia - dodał szef PO.

W jego ocenie wystąpienie minister cechował "brak wiedzy, refleksji i pomysłu na polską szkołę". Wniosek o wotum nieufności ma zostać złożony - jak zapowiedział Schetyna - "w najbliższym czasie".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jacek 2016-09-16 17:49:54
    Czego oni się tak boją? coś musi być na rzeczy, że lewactwo z rządu tak skamle! Powrót do sprawdzonego systemu który wykształcił miliony mądrych Polaków, specjalistów cenionych na świecie to "uderzenie w polską szkołę"REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA