REKLAMA

Schetyna: CETA to wielka szansa dla polskich przedsiębiorców

  • Autor: PAP/JS
  • 28 października 2016 17:23
Schetyna: CETA to wielka szansa dla polskich przedsiębiorców Schetyna odniósł się także do wydarzeń w Belgii, gdzie w Brukseli w czwartek około 200 osób protestowało przed siedzibą Komisji Europejskiej sprzeciwiając się zawarciu umowy. (fot. Twitter)

• Szef PO Grzegorz Schetyna powiedział, że jest zwolennikiem umowy CETA.
• Według niego porozumienie o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą, to wielka szansa dla polskich przedsiębiorców.

"Jestem zwolennikiem tego porozumienia, takiej globalnej otwartości na współpracę i możliwości wymiany gospodarczej między krajami Unii Europejskiej a Kanadą" - powiedział Schetyna na konferencji w Kielcach.

Według szefa PO, porozumienie CETA, to wielka szansa dla polskich przedsiębiorców. "Nie jestem osobą zakompleksioną. Nie uważam, żeby polscy przedsiębiorcy, rolnicy, wytwórcy, czy ci, którzy już konkurują na rynkach europejskich, powinni się czegoś obawiać. Dostają możliwość nowego rynku i nową szansę" - podkreślił przewodniczący PO.

Schetyna odniósł się także do wydarzeń w Belgii, gdzie w Brukseli w czwartek około 200 osób protestowało przed siedzibą Komisji Europejskiej sprzeciwiając się zawarciu umowy.

"To porozumienie było podawane w wątpliwość, jeśli chodzi o kraje i aktywność lewicowych partii (…). To nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, to nie jest kwestia ideologii. To jest kwestia dobrej współpracy, rynków zbytu dla firm, w naszym przypadku dla polskich firm, a także możliwości obniżenia cen wielu produktów. W tym trzeba upatrywać szansy" - stwierdził szef Platformy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Hanna Łoboda 2016-10-28 19:34:44
    W takim razie jestem ciekawa, czy p. Schetyna choć przejrzał umowę CETA, czy się zapoznał ze skutkami podobnych umów jak. np NAFTA. Chwała Walończykom, że zachowali się przytomnie, bo zastrzeżenia, które zrobili ( rolnictwo, GMO, arbitraż) rozciągają się na wszystkie kraje UE. Dobrze by było mieć takich polityków jak ma Walonia, dbających o społeczeństwo, a nie o swój stołek. W Polsce to tak naprawdę tylko Kukiz'15 zapoznał się z możliwymi oddziaływaniami umowy CETA. Jeśli Panu Schetynie tak CETA się podoba, to dlaczego w czasie, gdy umowa była negocjowana (PO i PSL przy władzy) nie wywalczyli umieszczenia żadnego produktu regionalnego w umowie - żadnego!!!!! Jest ich 145, każdy kraj coś wskazał, tylko nie my. Podobnie Polska ma najmniej ogólnych zastrzeżeń ze wszystkich- ach, szkoda czasu, tylko mnie trafia, jak teraz mówi, ze umowa mu sie podoba. Gdyby nie Walonia, to wycisnęli by nas jak cytrynę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA