REKLAMA

Schetyna chce tworzyć Platformę Obywatelską od nowa

  • Autor: PAP
  • 26 października 2015 00:31
Schetyna chce tworzyć Platformę Obywatelską od nowa Schetyna nazwał wynik PO "bardzo poważnym wyzwaniem" (fot. facebook)

- Musimy wyciągnąć wnioski, musimy sobie poważnie porozmawiać o wczorajszym dniu, o dzisiejszym i o tym, co przed nami - powiedział w niedzielę Schetyna podczas wieczoru wyborczego świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej w Kielcach, gdzie otwierał listę.

- Potrzebna jest nowa Platforma, nowe wyzwanie. Jesteśmy po 15 latach, ta partia rzeczywiście przeżyła bardzo wiele i wiele dla Polski zrobiła dobrego, a dzisiaj przegrywa wybory i trzeba z tego trzeba wyciągnąć wnioski - mówił Schetyna, komentując sondażowe wyniki wyborów.

- Chcę powiedzieć bardzo wyraźnie - dodał - dzisiejszego dnia nic się nie kończy, a wszystko się zaczyna - obiecuję wam to tu, w Kielcach i obiecuję całej Polsce i całej Platformie, że wszyscy mamy trzy lata do wyborów samorządowych i zrobimy wszystko, i wam to obiecuję, że te wybory wygramy - przekonywał. Wyraził przekonanie, że PO będzie gotowa do wyborów w 2018 roku; jak mówił kampania przed wyborami samorządowymi "rozpocznie się jutro". Jego zdaniem "PiS nie akceptuje Polski samorządowej".

Wynik PO nazwał "bardzo poważnym wyzwaniem". - Ja bym poczekał z komentarzami, oceną i analizą. Wtorek (kiedy PKW może podać oficjalne wyniki) będzie takim momentem, w którym będzie można na to spokojnie spojrzeć. Dzisiaj będzie dużo emocji jeszcze, to ciągle sondaże, jednoznaczne, ale ciągle sondaże, więc poczekajmy i miejmy dystans do tego. W emocjach rzeczy wyglądają inaczej - powiedział.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA