REKLAMA

Schetyna do PiS: Kłamaliście, będziemy wam o tym mówić codziennie

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 10 lutego 2016 10:55

Platforma Obywatelska złożyła 5 lutego w Sejmie projekt ustawy, zgodnie z którym od 1 lipca br. rodzice otrzymywaliby 500 zł miesięcznie na każde dziecko. „Projekt 500 plus autorstwa Platformy Obywatelskiej to odpowiedź na oszustwo wyborcze PiS-u” – mówił szef PO Grzegorz Schetyna w TVP Info.

- Projekt 500 plus to jest pomysł na to, żeby pokazać oszustwo wyborcze PiS-u, które stawiamy obok  innych wyborczych oszustw. Oprócz leków za darmo, podniesienia kwoty wolnej, itd. Nasz projekt jest sprawiedliwy. W tym odmęcie szaleństwa pokazuje, że obietnic trzeba dotrzymywać – mówił w programie „Gość poranka” TVP Info Grzegorz Schetyna.

Platforma Obywatelska złożyła 5 lutego w Sejmie projekt ustawy, zgodnie z którym od 1 lipca br. rodzice otrzymywaliby 500 zł miesięcznie na każde dziecko. PO chce w ten sposób wypełnić obietnice wyborcze PiS. Jak twierdzi partia, Beata Szydło podczas kampanii wyborczej wielokrotnie zapowiadała, że rodziny dostaną wsparcie na każde dziecko.  Zmieniając plany, oszukała partia oszukała 3 mln rodzin.

- Wygrali wybory, posługując się kłamstwem wyborczym. I dzisiaj bardzo wyraźnie Polakom to mówimy: oszukali was. Pokazujemy oszustwo wyborcze. Takich oszustw było więcej. Już się wycofują z reformy gimnazjów, z leków za darmo dla ludzi powyżej 75. roku życia, już się wycofują z kwoty wolnej od podatku – mówił Schetyna.

I dodawał. - Musi być taka partia, która powie PiS-owi kłamaliście. Będziemy waszym wyborcom i wam o tym mówić codziennie, każdego tygodnia.

Jak twierdził, PiS zasłania się dzisiaj brakiem środków na wypłatę 500 zł na każde dziecko. Tymczasem PO miało o wiele trudniejsze zadanie. - My jesteśmy partią, która rządziła, kiedy budżet był w najtrudniejszej sytuacji.  Przechodziliśmy przez największy kryzys finansów świata i dawaliśmy radę, bo nie obiecywaliśmy. Mówiliśmy twarde, trudne rzeczy i przeprowadzaliśmy miesiąc po miesiącu, rok po roku budżet. PiS dostaje budżet w dobrym stanie i wyrzuca pieniądze, nie realizując obietnic wyborczych – dodawał szef PO.

Czytaj też: Grzegorz Schetyna o 500 plus: PiS oszukał 3 mln rodzin

Platforma Obywatelska na dowód oszustwa wyborczego od kilku dni pokazuje film z kampanijnych zapowiedzi Beaty Szydło.

Ale zdania na temat tego, kto tak naprawdę kłamie w sprawie programu 500 plus są podzielone. Internauci przypominają inną wypowiedź Beaty Szydło:

W podobny sposób (o 500 zł na drugie dziecko) w kampanii prezydenckiej wypowiadał się Andrzej Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • spragniony123 2016-02-10 20:38:02
    Panie Schetyna takich kłamców,manipulatorów ,złodziei i szabrowników to jak żyję nie widziałem .Nie tak dawno krzyczeliście że polski na to nie stać a teraz dać wszystkim nawet tym co ukończyli 18 lat i bo jest na utrzymaniu matki .Idzcie do lekarza bo takie głupoty pieprzycie że aż zęby boląREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA