REKLAMA

Schetyna: eurodeputowani PO "dobrze wykonali swoją pracę"

  • Autor: PAP/JS
  • 20 stycznia 2016 09:50
Schetyna: eurodeputowani PO "dobrze wykonali swoją pracę" Schetyna zapewnił, że na debacie obecni byli wszyscy eurodeputowani z PO (Fot. youtube.com)

· Grzegorz Schetyna uważa, że eurodeputowani PO "dobrze wykonali swoją pracę".
· Dodał, że można wyciągnąć pewne wnioski na przyszłość.
· Zapewnił, że na debacie obecni byli wszyscy eurodeputowani z PO.


Grzegorz Schetyna, przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych poproszony był w środę w TOK FM o komentarz, czy PO podczas debaty w Parlamencie Europejskim stanęła na wysokości zadania, pojawiły się bowiem głosy, że przedstawiciele tej partii byli w trakcie debaty zbyt bierni.

Schetyna wyjaśnił, że w ramach debaty każda grupa miała trzy głosy, każdy po 1,5 minuty. "W imieniu grupy Europejskiej Partii Ludowej, do której należy PO i PSL, pierwszy głos był Hiszpana, który zajmuje się praworządnością i sprawiedliwością w tych komisjach. Tak ustalili eurodeputowani grupy - że wypowiadają się szefowie, a polski głos jest podsumowujący, ostatni" - powiedział i dodał, że reprezentant PO Jan Olbrycht wykorzystał ten czas.

Jego zdaniem eurodeputowani z PO dobrze wykonali swoją pracę, ale istotniejsze jest to, jak ta praca jest odbierana w Polsce. Zdaniem Schetyny z debaty można jednak wyciągnąć pewne wnioski. "Trzeba było nie zgodzić się na ustalenie w Europejskiej Partii Ludowej, że pierwszy głos zabiera Hiszpan, a nie Polak" - przyznał.

Schetyna zapewnił też, że na sali byli wszyscy polscy eurodeputowani z jego partii.

Mówiąc o debacie stwierdził: "Sam fakt, że do niej doszło, to coś niepokojącego" - powiedział. Porównał wtorkową debatę do "wzywania Polski na dywanik", "karcenia jej" czy też "pouczania". "Patrzę na to jak na zły dzień dla naszego kraju" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • zb_pogorzelski 2016-01-20 11:49:55
    Schetyna.Ty juz jak Petru.Odlot,pełny.Ciekawe co tak mocne.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA