REKLAMA

Schetyna: Konferencja podkomisji smoleńskiej to żenujący spektakl

  • Autor: PAP/JS
  • 15 września 2016 19:56
Schetyna: Konferencja podkomisji smoleńskiej to żenujący spektakl Szef PO Grzegorz Schetyna jako "żenujący spektakl" określił konferencję podkomisji MON, która bada katastrofę smoleńską (fot. PO/twitter)

• Szef PO Grzegorz Schetyna jako "żenujący spektakl" określił konferencję podkomisji MON, która bada katastrofę smoleńską.
• Jak podkreślił podkomisja powinna się jak najszybciej rozwiązać.

- Dzisiejsza konferencja prasowa, jest żenującym spektaklem. Dotyczy katastrofy smoleńskiej, wielkiej tragedii, a jest pokazem żenady. I mówię to z przykrością - podkreślił Schetyna na konferencji prasowej w Kielcach.

Pytany, jakie zadania powinna mieć podkomisja odparł: - Powinna się jak najszybciej rozwiązać. Wielkie są zapowiedzi, wielki szum. A okazuje się, że jest żenada. Że niczego nie ma. Słyszmy teraz o fałszywych głosach czy fałszowaniu zapisów w czarnych skrzynkach. To jest dalszy spektakl autokompromitacji ministra Macierewicza i członków komisji - oświadczył lider PO.

Schetyna był też pytany na konferencji o decyzję premier Beaty Szydło o odwołaniu ministra skarbu państwa Dawida Jackiewicza.

- To jest jedna dymisja. Chciałem zapytać panią premier Szydło, co z tymi nominacjami personalnymi, które się odbyły w ostatnich miesiącach? Co ze stratami spółek skarbu państwa? Są wybrane rady nadzorcze, zarządy, jest odpowiedzialność ludzi tzw. menedżerów, którzy zostali tam wprowadzeni. Głównie politycy PiS, byli posłowie, także aktualni posłowie z nominacji partyjnych doprowadzili do wymiernych strat. O tym wszyscy mówią i te liczby są tutaj bezwzględne - podkreślił polityk.

- Jeżeli jest to pierwszy ruch, to chciałem zapytać jakie będą następne i kto będzie zwolniony? Kto dopuścił się strat, doprowadzenia do uszczerbku na majątku skarbu państwa, powinien za to po prostu ponieść odpowiedzialność - mówił szef Platformy.

Polityk został też zapytany, czy europosłanka PO Julia Pitera powinna wykonać wyroki sądów dotyczące przeprosin polityków PiS. Chodzi o wyroki sądu z 2011 oraz 2012 r.

- Rozmawiałem z nią jeszcze dzisiaj. Jutro ma spotkanie ze swoim adwokatem, który prowadzi te sprawy i będzie wiedział na jakim etapie one są ukończone, bo jest ich kilka. I mam z nią absolutne pełne porozumienie - te sprawy, te wszystkie kwestie, które muszą być zrealizowane, muszą być wyegzekwowane, są zakończone, lub będą zakończone w najbliższym czasie, najpóźniej w przyszłym tygodniu - zadeklarował.

Schetyna był także pytany, jakie decyzje powinny zapaść w sprawie rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza.

- Pani premier Szydło powinna natychmiast zdymisjonować ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Wszystkie jego nominacje personalne będzie wtedy dużo łatwiej wyjaśnić i zakończyć. Każda decyzja personalna jest w typie dyrektora Misiewicza, która kompromituje nie tylko panią premier Szydło, nie tylko ministra Macierewicza - cały rząd PiS, całe MON i to jest coś przykrego. Wszyscy na to patrzymy ze smutkiem i niesmakiem - podkreślił Schetyna.

Bartłomiej Misiewicz, szef gabinetu szefa MON i rzecznik resortu, według informacji na stronie Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zasiada w jej radzie nadzorczej. "Rzeczpospolita" informowała, że Misiewicz nie ukończył kursu dla członków rad nadzorczych. Nie ma także - jak podawały media - ukończonych studiów wyższych. Prasa informowała też, iż ze statutu PGZ wykreślony został zapis o tym, że kandydat na członka jej rady nadzorczej powinien przejść państwowy kurs na członków rad nadzorczych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Janusz 2016-09-16 17:33:42
    Ty pajacu nawet nie powinieneś się wypowiadać na temat Smoleńska.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA