REKLAMA

Schetyna: Konflikt wokół TK będzie eskalował. Potrzebny kompromis

  • Autor: GP
  • 12 stycznia 2016 08:01
Schetyna: Konflikt wokół TK będzie eskalował. Potrzebny kompromis Grzegorz Schetyna i politycy PO w sejmie, konferencja prasowa (fot. schetyna.pl)

Polityk PO zaznacza, że konflikt wokół TK ma charakter eskalacyjny i będzie trwał. Kryzys w jego ocenie się pogłębi, a PiS lekceważy tym sposobem Konstytucję.

- Konflikt wokół TK się nie skończył, on będzie eskalował - mówił na antenie TVN24 Schetyna. Wywiadu udzielił 12 stycznia br. -  Prezydent Duda powinien wziąć na siebie rolę arbitra. Powinien mieć inicjatywę wkroczenia. Musi wziąć w tym aktywny udział, nie może zostawiać tego bieżącej polityce.

Działacz PO oprócz apelu do prezydenta wypowiedział się na temat konsekwencji, jakie towarzyszą całej sprawie. W jego ocenie TK traci powoli na swej pozycji, co jest niebezpieczne dla stanu demokracji w naszym kraju. Schetyna ocenia, że PiS nie szanuje Konstytucji i traktuje ten akt prawny jako rzecz drugorzędną.

Sytuacja TK zaostrzyła się po umorzeniu sprawy uchwał Sejmu. Czytaj więcej.

- Widać brak konsekwencji - mówił dalej Schetyna pytany o sytuację wśród samych sędziów. - Są głosy oddzielne. Trybunał nie mówi jednym głosem i to zawsze jest źle. Być może prezes Rzepliński powinien wyciągnąć rękę do kompromisu. Uważam, że to, co najważniejsze, to ustalenie jednolitego frontu ze strony TK, to jest ważne też, by rozwiązać ten problem. Mamy podział - konstatował kandydat na lidera PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • prawda jest okrutna 2016-01-12 09:29:30
    Ubolewam lecz z powyższą hipoteza należy się zgodzić, społeczeństwo Polskie nie są już bezmózgowcami . Polska się przebudziła ,również dowodzi powyższego fakt głośna największa w historii powojennej Polski afera gruntowa masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych w obrębach gmin wszystkich klas z rażącym naruszeniem norm i przepisów prawa, jako patriota pozwolę społeczeństwu okradzionemu w dochodzeniu swych roszczeń celem dobra porządku prawnego- macie wolną rękę do tematu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA