REKLAMA

Schetyna nie cofa się po słowach o Błaszczaku. Choć przyznaje, że dał upust emocjom

  • Autor: GP
  • 13 września 2017 08:50
Schetyna nie cofa się po słowach o Błaszczaku. Choć przyznaje, że dał upust emocjom Lider PO stwierdził, że ilość kłamstw, jakie padły w Sejmie uprawniły go do ostrego tonu wobec szefa MSWiA. (fot.:PO/twitter.com)

- Zostałem zaatakowany przez ministra i przyznam, że byłem zbulwersowany - powiedział lider PO w środę (13 września), kiedy komentował swoje ostre słowa skierowane we wtorek do polityka PiS.

Schetyna nie żałuje tego co powiedział do Mariusza Błaszczaka (PiS).

• Dopytany o odpowiedzialność, o której we wtorek wspomniał stwierdził, że mówił o łamaniu prawa przez ministra i o zaniechaniach. Odpowiedzialność ma wyegzekwować w przyszłości Polska.

•  Letnie nawałnice były obiektem politycznego wymieniania ciosów w Sejmie, po tym jak szef MSWiA relacjonował działania administracji rządowej wobec ogromu zniszczeń jakie latem dotknęły Pomorze.

 

Ostrą wymianę zdań, jaka miała miejsce w Sejmie we wtorek (13 września) słyszała cała Polska, bo jej najważniejsze fragmenty podchwyciły media. Mowa o mocnych słowach, krytyce, jaką pod adresem szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) wystosował lider PO, Grzegorz Schetyna.

Schetyna stwierdził, że Błaszczak posunął się do nikczemności wobec osób poszkodowanych w nawałnicach na Pomorzu i użył ich nieszczęścia do walki politycznej. - Dzisiaj usłyszeliśmy stek kłamstw - mówił w Sejmie Schetyna. - Panie ministrze Błaszczak, pan już nawet nie jest śmieszny. To, że pan kłamie, to ja już rozumiem, ale to, co pan robi, to żerowanie na krzywdzie ludzkiej. To jest obrzydliwe, co pan robi i za to pan zapłaci, nie tylko politycznie.

Relację z całej debaty przeczytasz tutaj.

W środę (13 września) lider PO nadał swojej wtorkowej wypowiedzi bardziej jednolitego charakteru. Tłumaczył osty ton swoich słów w Radiu Zet.

- Emocje wczoraj były - mówił o temperaturze dyskusji polityk PO. - Zostałem zaatakowany przez ministra i przyznam, że byłem zbulwersowany tym atakiem. Uniosłem się poziomem kłamstwa, którego używa minister Błaszczak, a wczoraj zostało powiedzianych dużo kłamliwych rzeczy.

Dla Schetyny jedynym uzasadnieniem jego reakcji powinno być właśnie to, co mówił polityk PiS.

Opinia publiczna ze słów Schetyny najbardziej wychwyciła jego ocenę, że odpowiedzialność dosięgnie ministra Błaszczaka. Dopytany o tę kwestię Schetyna wyjaśnił:

- Kto się zajmie ministrem Błaszczakiem? Prawo. Państwo polskie zajmie się tymi, którzy łamią prawo i nie wykonują swoich obowiązków.

Po tych słowach Schetyna powtórzył część swoich argumentów wobec działania rządu po nawałnicy z lata. Według opozycji rząd nie sprostał wyzwaniu, jakie postawiła przed nim natura. Odpowiedzią była wideokonferencja, gdy poszkodowani czekali na realną pomoc.

Atakowany minister ocenił słowa lidera opozycji bardzo jednoznacznie. Postrzega je jako oznakę słabości PO. Słowa ministra Błaszczaka z wtorku po debacie w Sejmie przeczytasz tutaj.

Premier broniła się w Sejmie

Wobec ataku opozycji w obronie ministra Błaszczaka występowała premier Szydło. Mówiła z mównicy sejmowej we wtorek, że sprostał zadaniu i właśnie wspomnianą wideokonferencją także odpowiedział na sytuację kryzysową latem.

Premier we wtorek zapowiedziała także, że wobec sytuacji z lata na Pomorzu należy przyjrzeć się działaniu systemów ostrzegania przed klęskami. We wtorek zapowiedziano reformę tych zabezpieczeń. Więcej o propozycji zmian w rządowych systemach ostrzegania przeczytasz tutaj

Nawałnica

W lipcu przez północną Polskę przeszła duża nawałnica, której towarzyszył potężny wiatr. Wiało 11 sierpnia. Ocenia się, że usunięcie i przywrócenie stanu używalności nieruchomości i infrastruktury może zająć nawet kilak lat.

Powalone drzewa z racji trudności w dotarciu do niektórych miejsc mogą zalegać na zniszczonych terenach nawet do 2019 r. Do końca sierpnia bez prądu było ponad 17 tys. odbiorców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA