REKLAMA

Schetyna: nie pozwolimy nikomu zabrać naszej wolności

  • Autor: PAP
  • 19 grudnia 2015 11:17
Schetyna: nie pozwolimy nikomu zabrać naszej wolności Grzegorz Schetyna (fot. Facebook)

Chcemy bronić naszej wolności, nikomu nie pozwolimy jej zabrać – mówił w sobotę 19 grudnia w Wałbrzychu kandydat na szefa PO Grzegorz Schetyna. Wyraził uznanie dla „niezależnych inicjatyw społecznych, jakim są manifestacje Komitetu Obrony Demokracji”.

W sobotę, w ramach kampanii wyborczej w wyborach na szefa PO, Schetyna spotkał się w Wałbrzychu z działaczami lokalnych struktur tej partii.

Na konferencji prasowej przypomniał, że w sobotę w wielu miastach w kraju odbędą się demonstracje organizowane przez Komitet Obrony Demokracji. „Cieszymy się, że ta niezależna inicjatywa zyskuje nowych sympatyków; zyskuje wsparcie ludzi, którzy nie zgadzają się z tym, co się dzieje w parlamencie i budynkach rządowych, z tą próbą zawłaszczania niezależnych instytucji jak Trybunał Konstytucyjny, czy służba cywilna, a za chwilę, jak słyszymy, prokuratura i samorządy, czy inne sfery wolności” - mówił Grzegorz Schetyna.

Polityk PO podkreślił, że nie ma zgody na „odbieranie Polakom tego, co zostało zbudowane przez 25 lat”. „Ta aktywności Polaków, która w pokojowy sposób daje świadectwo tej niezgody, to wielka inwestycja w przyszłość (…) Chcemy bronić naszej wolności, nie pozwolimy jej nikomu zabrać” - mówił Schetyna.

Wyraził nadzieję, że PiS nie zdoła zmienić konstytucji. „Muszą na początku zbudować większość konstytucyjną, a to nie będzie łatwe (…) Jeśli jednak Prawu i Sprawiedliwości uda się zmienić konstytucję, to będzie to zdemolowanie ustroju demokratycznego, zdemolowanie państwa prawa, tak jak teraz demolowany jest Trybunał Konstytucyjny” - mówił Schetyna.

Kandydat na szefa PO był pytany przez dziennikarzy o swoją wizję Platformy. Według niego ma być to silna partia centrowa, konserwatywno-liberalna. „To powinna być Platforma, jaką budowaliśmy w 2001 roku, partia, która znowu wygrywa wybory, i która jest gwarancją polskiej wolności. To partia proeuropejska, która jest mocno skierowana na samorządność” - zadeklarował.

Rywalem Schetyny w walce o przywództwo w PO jest b. szef MON Tomasz Siemoniak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Andrzej Wysocki 2015-12-19 15:17:39
    ta sama sitwa, koniecznie zobacz!!! : youtube.com/watch?v=yUUbxHnl_Yg
  • prawda jest okrutna! 2015-12-19 12:19:37
    Błazen! Powiedz cwaniaczku ilu wyroków Trybunału Konstytucyjnego Platforma Obywatelska za swej kadencji nie wykonała.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA