REKLAMA

Schetyna o Kamińskim: "To smutne"

  • Autor: GP
  • 27 lipca 2016 07:17
Schetyna o Kamińskim: "To smutne" Lider PO oceniła karierę polityczną Kamińskiego jako "smutną". (fot.:twitter.com/schetynadlapo)

● Lider PO, Grzegorz Schetyna wyraził swoje zdanie o Michale Kamińskim.
● Ocenił, że polityk "nigdy nie powinien znaleźć się w Platformie Obywatelskiej".
● Pozycję i karierę polityczną usuniętego jego decyzją posła ocenił Schetyna jako smutną.

Grzegorz Schetyna we wtorek (26 lipca) skomentował, po raz kolejny, decyzję zarządu partii. Politycy PO, na wniosek Schetyny usunęli z klubu parlamentarnego i samej partii trzech polityków. Wszyscy byli oponentami lidera. Pierwszym, najpierw zawieszonym w prawach członka klubu, był Michał Kamiński. Reperkusje dosięgnęły też Jacka Protasiewicza i Stanisława Huskowskiego.

O pierwszym Schetyna mówił na antenie TVN24.

- To co mówi i opisuje w mediach, po tym co się stało, bardzo wyraźnie pokazuje, że nigdy nie powinien znaleźć się w Platformie Obywatelskiej. - Schetyna powątpiewa też, ażeby Kamiński skorzystał z przysługującego mu prawa odwołania od decyzji zarządu partii.

- To, co mówi Kamiński, sposób w jaki opisuje rzeczywistość polityczną, swoją historię i miejsce w PO, jak opisuje współpracowników, przyjaciół politycznych, ludzi, to coś niesłychanego - konstatował działanie omawianego polityka Schetyna.

Schetyna ocenił, że sytuacja posła Kamińskiego jest "smutna", a powiedział te słowa sugerując całokształt kariery politycznej.

Inny z posłów usuniętych z partii, Jacek Protasiewicz w mediach zapowiedział powstanie koła parlamentarnego. W jego wypowiedzi medialnej pojawiło się też zaproszenie do innego klubu poselskiego. Protasiewicz nie zdradził kto chciał go pozyskać w Sejmie.

- Byłem już w piątek (22 lipca) adresatem propozycji bliskiej współpracy z jednym z parlamentarnych klubów w Sejmie, ale to nie była Nowoczesna – zdradził Protasiewicz w rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia.

Michał Kamiński znalazł się w PO, gdy jego drogi rozeszły się z PiS. Był w końcówce pierwszej dekady XXI wieku politykiem odpowiedzialnym za kampanie wyborcze obecnie rządzącej partii. Jego konflikt z Jarosławem Kaczyńskim doprowadził do odejścia z PiS jego i Adama Bielana.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA