REKLAMA

Schetyna o objeździe J.Kaczyńskiego po kraju: PiS zaczyna tracić grunt pod nogami

  • Autor: p
  • 18 października 2016 17:27
Schetyna o objeździe J.Kaczyńskiego po kraju: PiS zaczyna tracić grunt pod nogami PiS zaczyna tracić grunt pod nogami – ocenił szef PO Grzegorz Schetyna (fot. PO/twitter)

Planowany przez Jarosława Kaczyńskiego objazd po kraju, to próba zareagowania na kryzys polityczny i wizerunkowy; to pokazuje, że PiS zaczyna tracić grunt pod nogami – ocenił szef PO Grzegorz Schetyna.

Według informacji, jaką uzyskała PAP od polityków Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński od października tego roku do jesieni 2017 roku planuje objazd Polski obejmujący m.in. spotkania z wyborcami i lokalnymi strukturami partii. Prezes PiS przez rok chce odwiedzić około 70 miast i miejscowości.

Szef PO pytany na konferencji prasowej w Kielcach, czy ten planowany przez lidera PiS objazd jest początkiem kampanii przed wyborami samorządowymi odparł, że jest to raczej próba zareagowania na kryzys, na polityczną zadyszkę, która dopada PiS.

Czytaj też: Komisja weryfikacyjna, opozycja: To dziwny twór, coś na wzór sądów ludowych z czasów stalinowskich

"To się zaczęło tak naprawdę od akcji +Pisiewiczów - Misiewiczów+, od odkrycia polityki personalnej, którą prowadzi Prawo i Sprawiedliwość. Potem +czarny marsz+ - to są wszystko straty wizerunkowe, straty polityczne, które pokazują, że PiS tak naprawdę zaczyna tracić grunt pod nogami" - powiedział Schetyna.

Jego zdaniem, prezes PiS chce wykorzystać swoje doświadczenie z poprzednich ośmiu lat, kiedy jego partia była w opozycji.

"Uważa, że jeżdżąc po Polsce będzie w stanie zagłaskać, czy oszukać rzeczywistość. Wytłumaczyć ludziom, pokazać Polakom inną rzeczywistość, niż ona istnieje. Mogę mu dzisiaj bardzo wyraźnie powiedzieć, że nie ma drugiej rzeczywistości, jest jedna rzeczywistość: oszustw wyborczych, które były składane w kampanii, nierealizowania obietnic, zrujnowania budżetu i jeszcze skoku na państwową kasę i państwowe spółki plus projekt zaostrzenia ustawy aborcyjnej" - mówił Schetyna.

Jak dodał, "to jest dzisiaj prawda o rządach PiS i o państwie PiS". "Żeby prezes Kaczyński odbył 1000 spotkań w ciągu najbliższego roku, to nie oszuka rzeczywistości, nie oszuka Polaków. Bolesnych słów dowie się w czasie tych spotkań i zobaczy naprawdę rozczarowanych ludzi" - stwierdził szef PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA