REKLAMA

Schetyna o wystąpieniu szefa MSZ: Dobrze, że pewne rzeczy są kontynuowane

  • Autor: PAP/JS
  • 29 stycznia 2016 13:17
Schetyna o wystąpieniu szefa MSZ: Dobrze, że pewne rzeczy są kontynuowane Zdaniem szefa PO, to dobry sygnał, że pewne rzeczy są kontynuowana w polskiej polityce zagranicznej, ale - jak zastrzegł - "pewne rzeczy niestety nie" (fot. youtube.com)

· Zdaniem szefa PO, to dobry sygnał, że pewne rzeczy są kontynuowana w polskiej polityce zagranicznej, ale - jak zastrzegł - "pewne rzeczy niestety nie".
· Jak dodał, rzeczą niezwykle ważną jest kwestia wiarygodności Polski w Europie. A - jak ocenił - z wiarygodnością Polski na arenie europejskiej nie jest obecnie najlepiej.

Grzegorz Schetyna ocenił podczas debaty nad informacją rządu o zadaniach polskiej polityki zagranicznej, że Waszczykowski w swoim wystąpieniu mówił dużo o "pomysłach, które mogą pokazywać ciągłość polskiej polityki zagranicznej i kontynuacji". "To optymistyczne, mimo frazeologii, wszystkich akcentów, które chcecie tworzyć w spojrzeniu na zagranicę" - przekonywał szef PO.

"Wiem, że to trudne, żeby minister Waszczykowski przywołał i powołał się na dobrą tradycję i pracę ministra Radosława Sikorskiego, ale wiele tych akcentów tutaj odnajduję, za co dziękuję, w imieniu ministra Sikorskiego" - powiedział Schetyna.

Zdaniem szefa PO, to dobry sygnał, że pewne rzeczy są kontynuowana w polskiej polityce zagranicznej, ale - jak zastrzegł - "pewne rzeczy niestety nie".

Jak dodał, rzeczą niezwykle ważną jest kwestia wiarygodności Polski w Europie. A - jak ocenił - z wiarygodnością Polski na arenie europejskiej nie jest obecnie najlepiej.

Schetyna przekonywał też, że do prowadzenia skutecznej polityki zagranicznej potrzebni są sprawdzeni partnerzy, którzy rozumieją polską rację stanu. "Takich przyjaciół w Europie mamy wielu, a może powinienem powiedzieć, że mieliśmy wielu" - zaznaczył.

Jak ocenił, nieprzemyślane są niektóre pomysły MSZ dotyczące szukania "bliższych i dalszych" partnerów, i to nie ze względów geograficznych, ale "politycznej imaginacji". "Minister Waszczykowski wymienia Wielką Brytanię jako strategicznego sojusznika, który jest w zupełnie innym miejscu, niż my, ma zupełnie inne problemy, inaczej spogląda na UE" - podkreślił szef PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • kolega 2016-01-30 15:22:23
    Panu już dziękujemy , oszust i kłamca , proponujemy wesprzeć kolesiów , którzy wypadli z koryta , biedulki biedę klepią , tym się zainteresuj , może im pomożesz , tym co działaliście razem w 2011 roku , a o polityce zagranicznej wiedza - mniej niż zero.
  • tenmem 2016-01-30 13:07:01
    schetyna ,dobrze ,że to już nie ty....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA