REKLAMA

Schetyna: Państwo nie ma budżetu; zostajemy na sali sejmowej

  • Autor: PAP/JS
  • 11 stycznia 2017 18:52
Schetyna: Państwo nie ma budżetu; zostajemy na sali sejmowej Odnosząc się do sytuacji w Sejmie, Schetyna powiedział, że nie doszło do przełomu (fot. PO/twitter)

• Państwo polskie nie ma budżetu, wszyscy, którzy byli przy tym procederze biorą za to odpowiedzialność - powiedział późnym popołudniem szef PO Grzegorz Schetyna.
• Zapowiedział też, że posłowie Platformy pozostaną na sali posiedzeń Sejmu.

W środę Senat przyjął bez poprawek budżet na 2017 r. Ustawa trafi teraz do prezydenta Andrzeja Dudy. W głosowaniu nie wzięli udziału senatorowie PO, którzy uważają, że budżet został w grudniu 2016 r. nielegalnie uchwalony przez Sejm.

"Chcę powiedzieć po tym głosowaniu i po tym, co stało się w Senacie, że państwo polskie nie ma budżetu. Uważamy, że ten budżet jest przegłosowany wadliwie przez nielegalne posiedzenie klubu PiS-u, które zostało przekształcone w plenarną sesję Sejmu" - mówił Schetyna dziennikarzom w Sejmie, nawiązując do głosowania 16 grudnia 2016 r.

"Uważamy, że ci wszyscy, którzy byli przy tym procederze, składali podpisy, wnioski, dzisiaj biorą za to odpowiedzialność, także - bardzo wyraźnie chcę to powiedzieć - pan prezydent (Andrzej) Duda, jeżeli podpisze ten budżet" - dodał Schetyna.

Odnosząc się do sytuacji w Sejmie, Schetyna powiedział, że nie doszło do przełomu. "My nie zmieniamy decyzji. Zostajemy na sali plenarnej Sejmu i będziemy czekać na powrót do 33. posiedzenia. Do zaakceptowania wcześniejszego ustalenia, że dziennikarze bez żadnych warunków wstępnych, na zasadach poprzednich wracają do Sejmu i na to żebyśmy przegłosowywali poprawki budżetowe" - powiedział szef PO.

Grzegorz Schetyna skomentował też słowa Jarosława Kaczyńskiego, dotyczące ewentualnej odpowiedzialności za protest opozycji w Sejmie. "Szeregowy poseł, prezes największej partii mówi o zarzutach karnych, mówi w imieniu prokuratora generalnego. To jest kompromitacja, to jest wstyd"- powiedział Grzegorz Schetyna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • megan 2017-01-12 10:18:36
    p.Schetyna, lemingi płoną ze wstydu, chyba już wam nie zaufają, więc dalej brnijcie w to bagno. Polska da radę bez was, naprawdę. Może wypad na narty należy powtórzyć i głęboko z otwartą buzią zaczerpnąć powietrza..?
  • polak 2017-01-12 08:58:38
    Panie Schetyna kompromitację i wstyd to Wy robicie!!! To co opowiadał Pan o Waszej obronności praw zwykłych obywateli to same bzdury.Chodzi Wam tylko o Wasze stołeczki i nic poza tym .To się odczuwa w urzędach przy załatwianiu jakichkolwiek spraw administracyjnych !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA