REKLAMA

Schetyna: PO będzie bronić pozycji i obecności Polski w UE

  • Autor: PAP/JS
  • 24 czerwca 2016 11:15
Schetyna: PO będzie bronić pozycji i obecności Polski w UE PO zaangażuje się w ochronę integralności UE; będzie też bronić pozycji i obecności Polski w Unii - oświadczył szef Platformy Grzegorz Schetyna (fot. twitter/Platforma Obywatelska)

• PO zaangażuje się w ochronę integralności UE; będzie też bronić pozycji i obecności Polski w Unii - oświadczył szef Platformy Grzegorz Schetyna.
• Podał, że we wtorek (28 czerwca) uda się do Brukseli, gdzie będzie rozmawiał o Brexicie z liderami europejskiej chadecji.

"Platforma Obywatelska będzie bronić pozycji i obecności Polski w Unii Europejskiej" - powiedział Schetyna na konferencji prasowej. "Jesteśmy i będziemy w Europie. Platforma Obywatelska będzie dawać gwarancje zaangażowania w ten najtrudniejszy projekt ochrony integralności Unii Europejskiej" - dodał lider PO.

Poinformował, że w najbliższy wtorek uda się wraz z szefem klubu PO Sławomirem Neumannem i innymi współpracownikami do Brukseli. "Będę na szczycie Europejskiej Partii Ludowej; będę z liderami europejskiej chadecji i europejskiej prawicy rozmawiać o następnych scenariuszach" - powiedział Schetyna.

Czytaj też: Kuchciński: Potrzeba refleksji nad funkcjonowaniem UE

Z nieoficjalnych informacji PAP z otoczenia szefa PO wynika, że Schetyna ma rozmawiać w Brukseli m.in. z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Czwartkowe (23 czerwca) referendum rozstrzygnęło o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Według podanych w piątek ostatecznych wyników, 51,9 proc. Brytyjczyków, którzy wzięli udział w referendum, opowiedziało się za opuszczeniem przez ich kraj UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA