REKLAMA

Schetyna: PO będzie dbało o przestrzeganie reguł w regionach

 • Autor: PAP/AT
 • 07 grudnia 2015 19:02
Schetyna: PO będzie dbało o przestrzeganie reguł w regionach - Ostrzegaliśmy, że kwestie aktywności PiS będą się odbijać echem w Brukseli - powiedział Schetyna (Grzegorz Schetyna, fot.schetyna.pl)

- Działacze PO w regionach, w samorządach będą dbali o przestrzeganie demokratycznych reguł i pracowali tak, by utrzymać wysokie tempo lokalnego rozwoju - zapowiedział ubiegający się o przywództwo w PO Grzegorz Schetyna podczas wizyty w Olsztynie.

Ubiegający się o fotel przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Schetyna spotkał się w poniedziałek w Olsztynie z działaczami tej partii z Warmii i Mazur. "Jestem tu między przyjaciółmi" - mówił, zaś szef lokalnych struktur PO poseł Jacek Protas zapewniał, że działacze z regionu popierają Schetynę "w marszu do liderowania PO, bo będzie on w stanie zbudować silną opozycję w parlamencie".

Podczas konferencji prasowej Schetyna potwierdził, że we wtorek będzie rozmawiał z liderami Europejskiej Partii Ludowej "na temat tego, co się dzieje w PO i w Polsce".

"Jadę do Brukseli, by się spotkać z europosłami i by z nimi rozmawiać o przyszłości PO, ale nie unikniemy rozmów o tym, co dzieje się w Polsce, co dalej z Trybunałem Konstytucyjnym" - mówił Schetyna i dodał, że we wtorek odbędzie się w tej sprawie spotkanie robocze, a po nim ma zapaść decyzja o tym, czy w przyszłym tygodniu o sytuacji w Polsce będzie rozmawiał Parlament Europejski. Dodał, że z uwagi na silną pozycję Polski w UE sytuacja w naszym kraju budzi zainteresowanie. Odnosząc się do komentarzy PiS w tej sprawie (europoseł PiS Tomasz Poręba określił to mianem "histerii" - red.) Schetyna przypomniał, że frakcja, do której należy PiS, nie ma większości w PE.

"Mówiliśmy i ostrzegaliśmy, że kwestie aktywności PiS będą się odbijać echem w Brukseli" - dodał Schetyna i zapewnił, że działacze PO w regionach, w samorządach będą dbali o przestrzeganie demokratycznych reguł i pracowali tak, by utrzymać wysokie tempo lokalnego rozwoju.

Odnosząc się do ostatnich wydarzeń związanych z Trybunałem Konstytucyjnym Schetyna powiedział, że działacze jego ugrupowania "rozmawiają o tym, jak łamane są palce polskiej demokracji i praworządności, w jaki sposób jest łamana autonomia Trybunału Konstytucyjnego". Przyznał, że w sobotę wybiera się na organizowaną przez Komitet Obrony Demokracji demonstrację pod budynkiem Trybunału. "O tym, czy poprzemy tę demonstrację jako PO, będziemy dyskutować w środę" - przyznał.

Podczas wizyty w Olsztynie Schetyna dziękował lokalnym działaczom PO, m.in. byłej posłance Beacie Bublewicz (nie zdobyła mandatu w ostatnich wyborach), posłowi Pawłowi Papke, czy byłemu posłowi Mironowi Syczowi (teraz wicemarszałkowi). Przyznał, że region w ostatnich latach bardzo się rozwinął, że bardzo dobrze w ostatnim czasie współpracowali ze sobą marszałek (był nim Protas) i wojewoda (Marian Podziewski z PSL).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • glewes 2015-12-09 10:34:39
  Kaska ucieka co Grzechu! Przyzwyczailiście się do luksusów na koszt podatnika?
 • EWA 2015-12-08 15:56:37
  jak sie nie wstydzisz jeszcze gebe otwierac ty gnido - echem to sie odbiliscie juz w calej Polsce dosc powiedzieli wam Polacy o co chodzi jeszcze tym szumowinom!?
 • analityk 2015-12-07 20:51:56
  Pan Schetyna jako wieloletni ściemniać opowiada jak zwykle dyrdymały zamiast odpowiedzieć na pytanie dlaczego w Polsce cena 1 km autostrady kosztuje 2,5 x więcej niż na Litwie.
 • emeryt 2015-12-07 20:35:25
  OBECNA IKONA PLATFORMY CAŁA PRAWDA " O LEGENDZIE SOLIDARNOŚCI " H, KRZYWONOS PRZECZYTAĆ MOŻNA NA GOOGLE WPISUJĄC " KRZYWONOS ZŁAPANO NA KRADZIEŻY "
 • NK Walki Demokratycznej 2015-12-07 19:58:01
  Ciekawe czy do Brukseli dotarła diagnoza ministra spraw wewnętrznych o tym, że po ośmiu latach rządów PO mamy ch... d... i kamieni kupę a Polska jest już tylko krajem teoretycznym...
 • Andrzej Wysocki 2015-12-07 19:25:22
  dziekuje Panie Schetyna!!! Nareszcie po wielu latach doszla PO do wniosku, ze nalezy zaczac przestrzegac demokratycznych regul i uczciwie pracowac. Lepiej pozno niz wcale. Marzylem bowiem tych 25 lat ze w koncu to sie stanie. Jednak jest niemoralne rozprzestrzenianie falszywych wiadomosci na forum EU w Brukseli. W Polsce bylo lamane prawo i naginane do potrzeb rzadzacych przez ostatnie 25 lat. Teraz, gdy nie ma jeszcze orzeczen ani wyroku w sprawie TK i wybranych sedziow mozna sie strasznie wyglupic tego rodzaju wypowiedziami. Jesli fachowcy prawnicy nie wiedza jak to ugrysc, to pan Schetyna to wie!!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA