REKLAMA

Schetyna: Szef MON powinien zostać zawieszony przez premier Szydło

  • Autor: PAP/JS
  • 18 czerwca 2016 16:03
Schetyna: Szef MON powinien zostać zawieszony przez premier Szydło Lider PO Grzegorz Schetyna zaapelował do premier Beaty Szydło, by w związku z publikacjami dot. Antoniego Macierewicza zawiesiła szefa MON do czasu wyjaśnienia sprawy (fot. twitter/PO)

• Lider PO Grzegorz Schetyna zaapelował do premier Beaty Szydło, by w związku z publikacjami dot. Antoniego Macierewicza zawiesiła szefa MON do czasu wyjaśnienia sprawy i by sprawą zajął się także prezydent i sejm.
• MON wydało oświadczenie ws. sobotniej publikacji "GW" dotyczącej szefa resortu.

Sobotnia "Gazeta Wyborcza" w artykule pt. "Antoni Macierewicz, jego firma i jego TW" napisała m.in., że "minister obrony zasiada w radzie Fundacji Głos, gdzie prezesem zarządu jest Robert Jerzy Luśnia - wieloletni współpracownik Macierewicza i peerelowskiej bezpieki". "Dlaczego minister obrony narodowej RP utrzymuje (choćby formalną) więź ze zdemaskowanym płatnym TW? Przecież od lat głosi, że należy zwalczać wpływy byłych współpracowników SB" - napisała gazeta.

Jeszcze w piątek MON wydało oświadczenie, w którym podkreślono, że "minister Macierewicz nie utrzymuje żadnych kontaktów z Robertem Luśnią. Natychmiast po uzyskaniu wiedzy o współpracy pana Luśni został on wydalony z Ruchu Katolicko-Narodowego (RKN), było to kilkanaście lat temu. Od tamtego czasu minister Macierewicz nie widział się i nie rozmawiał z Robertem Luśnią" - głosi oświadczenie.

Czytaj też: Pierwsza konwencja regionalna PO

Schetyna - na specjalnie zwołanej konferencji prasowej - powiedział, że klub PO oczekuje i żąda informacji na ten temat na wtorkowym posiedzeniu Sejmu. "Oczekujemy utajnienia posiedzenia Sejmu i tego, żeby wszyscy posłowie otrzymali pełną informację ze strony pani premier Szydło odnośnie oskarżeń, które dzisiaj pojawiły się w mediach (...) "Uważamy, że premier Szydło powinna natychmiast zawiesić, do wyjaśnienia tej kwestii w sposób stuprocentowy i pełny, ministra Macierewicza" - dodał.

"Ponadto uważamy, że także prezydent Andrzej Duda, jako zwierzchnik Sił Zbrojnych i gospodarz, czy współgospodarz szczytu NATO 8 lipca, powinien wyjaśnić tę kwestię. Oczekujemy zebrania Rady Bezpieczeństwa Narodowego w najbliższym możliwym terminie i pełnej informacji na temat tych oskarżeń" - mówił Schetyna. "Jesteśmy w przededniu szczytu NATO, oskarżenia, które są dzisiaj formułowane w mediach, są bardzo poważne; oczekujemy na reakcję ze strony pani premier Szydło, a także prezydenta Dudy" - mówił lider PO.

Z kolei Luśnia w oświadczeniu przekazanym w sobotę PAP napisał, że 5 maja 2005 r. - po orzeczeniu sądu lustracyjnego pierwszej instancji - odszedł z koła parlamentarnego RKN i złożył rezygnację z funkcji prezesa Fundacji Głos. "Od 5 maja 2005 r. nie widziałem się, nie rozmawiałem i nie utrzymywałem kontaktów z Antonim Macierewiczem" - napisał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zeghar 2016-06-19 10:42:23
    Kolejny krok w wojnie z obecnym rządem. Obrzucenie błotem i próba wymuszenia decyzji personalnych. A swoją drogą - czy GW zamierza wykonać wyrok sądu drukując przeprosiny Antoniego Macierewicza?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA