REKLAMA

Schetyna: W kwestiach bezpieczeństwa jesteśmy do dyspozycji rządzących

  • Autor: PAP/JS
  • 22 marca 2016 14:59
Schetyna: W kwestiach bezpieczeństwa jesteśmy do dyspozycji rządzących B. szef MSZ ocenił, że zamachy w Brukseli, to wielkie wyzwanie także dla Polski (fot. twitter/Platforma Obywatelska)

W kwestiach bezpieczeństwa Platforma Obywatelska jest do dyspozycji rządu Beaty Szydło; jesteśmy gotowi dzielić się naszym 8-letnim doświadczeniem rządowym - zadeklarował po zamachach w Brukseli szef PO Grzegorz Schetyna.

"Dziś wszyscy czujemy się solidarni z Belgami, z ofiarami i ich rodzinami. To jest zawsze bardzo trudny dzień, kiedy widzimy jak giną niewinni ludzie, jak zwycięża terror, nienawiść i agresja. Wszyscy dzisiaj jesteśmy z Brukselą" - powiedział Schetyna na konferencji prasowej.

B. szef MSZ ocenił, że zamachy w Brukseli, to wielkie wyzwanie także dla Polski. "Dla Platformy Obywatelskiej, dla partii opozycyjnych, ale też dla partii rządzącej, dla nas wszystkich - dla tych, którzy są odpowiedzialni za coś najważniejszego, czyli za bezpieczeństwo Polaków" - powiedział lider PO.

Zadeklarował, że politycy Platformy są do dyspozycji premier Beaty Szydło i jej ministrów, "by wspólnie dawać gwarancje bezpieczeństwa". Wyraził gotowość do tego, by dzielić się z obecnym rządem doświadczeniem zdobytym przez polityków PO podczas ośmiu lat sprawowania rządów.

Schetyna zwrócił uwagę, że premier wciąż nie powołała Komendanta Głównego Policji (poprzedni komendant insp. Zbigniew Maj podał się do dymisji w lutym; obecnie obowiązki szefa KGP pełni mł. insp. Andrzej Szymczyk).

"Ale to nie jest najważniejsze i chcę, żeby ta deklaracja bardzo wyraźnie wybrzmiała: uważamy, że ta kwestia powinna być ponad partyjnym sporem, ponad podziałem na rząd i opozycję. Dzisiaj wszyscy deklarujemy, że chcemy dawać gwarancję bezpieczeństwa mieszkańcom naszego kraju" - podkreślił szef PO.

Czytaj też: Beata Szydło po posiedzeniu RCB: Polscy obywatele mogą czuć się bezpiecznie

Wiceprzewodniczący PO, b. minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak wyraził pogląd, że odpowiedzią na terroryzm powinno być więcej współdziałania, silniejsze NATO i silniejsza Unia Europejska. "Nie może być odpowiedzią na to, co się dzieje, zamykanie się. Dzisiaj terroryzm przenika łatwo przez granice, jest globalnym zagrożeniem" - powiedział Siemoniak. Przekonywał też, że w kwestiach bezpieczeństwa, m.in. w MON i MSWiA powinno być "więcej współdziałania, a mniej polityki".

Schetyna zadeklarował też otwartość na udział w ewentualnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. O zwołanie takiego posiedzenia zaapelował we wtorek do prezydenta Andrzeja Dudy szef Nowoczesnej Ryszarda Petru. "Dzisiaj trzeba rozmawiać tu i teraz, wiedzieć i rozwiązywać problemy (...) Do tego jesteśmy gotowi. Jeżeli temu ma pomóc posiedzenie RBN, to jesteśmy otwarci i oczywiście tam będziemy" - powiedział lider Platformy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ola 2016-03-22 15:24:56
    PO-st historyczna partia razem ze Schetyną! JESTEŚCIE JUŻ PRZESZŁOŚCIĄ!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA