REKLAMA

Schetyna: W sprawie bezpieczeństwa Polski jest jeszcze dużo do zrobienia

  • Autor: PAP/JS
  • 07 czerwca 2016 14:44
Schetyna: W sprawie bezpieczeństwa Polski jest jeszcze dużo do zrobienia (fot. twitter/Kancelaria Premiera)

Rozmawialiśmy nie o bezpieczeństwie szczytu NATO, tylko o tym, co ma wynikać z tego szczytu dla polskiego bezpieczeństwa, dla Polski i Polaków, i tu jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia - powiedział po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego szef PO Grzegorz Schetyna.

"Było dużo słów" - powiedział Schetyna dziennikarzom pytany o przebieg wtorkowego posiedzenia RBN.

Na pytanie, czy jest spokojny o bezpieczeństwo Polski w czasie szczytu NATO, Schetyna odpowiedział: "To jest trudna sytuacja. My rozmawialiśmy nie o bezpieczeństwie szczytu NATO, tylko rozmawialiśmy o tym, co ma wynikać ze szczytu NATO dla polskiego bezpieczeństwa, dla Polski, dla Polaków".

"I tu uważam, że jest jeszcze dużo do zrobienia" - powiedział lider PO. Nie chciał odpowiadać na pytania o szczegóły posiedzenia RBN, m.in. na pytanie o to, czy poinformowano, ilu żołnierzy NATO przyjedzie do Polski. Schetyna zaznaczył, że nie może mówić o szczegółach ze względu na to, że posiedzenie RBN odbyło się w trybie tajnym.

Zobacz też: Prezydent apeluje, by nie podgrzewać politycznych sporów

Przed posiedzeniem Rady Schetyna - b. minister spraw zagranicznych - mówił, że chciałby poznać oczekiwania prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło związane ze szczytem i ustalenia poczynione w ostatnim czasie.

"Przypomnę, że kwestia samego szczytu, to pomysł jeszcze prezydenta Komorowskiego, potem przygotowywaliśmy szczyt z premierem, ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem, to duża konkretna praca i uzysk" - powiedział Schetyna.

"Chodzi o to, żebyśmy byli przekonani, że to będzie kontynuowane, że wszystkie wcześniejsze ustalenia będą gwarantowane na lipcowym szczycie, chciałbym też mieć pewność, że nie będzie tak, że konflikty, do których rząd doprowadza w Europie, będą miały wpływ na pozycję polskiego bezpieczeństwa" - powiedział Schetyna przed posiedzeniem RBN.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA