REKLAMA

Schetyna: Widzę w klubie osoby, których uwiera nowa Platforma

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 28 kwietnia 2016 10:36
Schetyna: Widzę w klubie osoby, których uwiera nowa Platforma Na antenie RMF FM lider PO opowiadał o sytuacji w Platformie Obywatelskiej (fot. www.pid.gov.pl)

- Kto nie chce wyciągać wspólnych wniosków w związku z przegraną w wyborach czy nie jest w stanie pogodzić się z rzeczywistością, nie powinien być w Platformie - uważa Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej.Na antenie RMF FM lider Platformy Obywatelskiej opowiadał o sytuacji w swojej partii. Jak zapewnił, w PO nie ma "czystek", ani "osobistych porachunków".

- Nie będzie konfliktów w Platformie Obywatelskiej na poziomie regionów czy powiatów. Musi być nowy początek. Razem przegraliśmy wybory i razem musimy z tego wyciągnąć wnioski. Kto nie chce wyciągać wspólnych wniosków z tej sytuacji, czy nie jest w stanie pogodzić się z rzeczywistością, nie powinien być w Platformie - powiedział.

Dodał, że nowy początek jest możliwy także z Jackiem Protasiewiczem, jeśli ten zaakceptuje obecne warunki i to, że strukturami Dolnego Śląska rządzi obecnie Bogdan Zdrojewski.

Czytaj też: Rozwiązanie dolnośląskich struktur PO zemstą Schetyny na Protasiewiczu?

- Jeżeli tego nie zaakceptuje, jeżeli nie znajdzie porozumienia z osobą, która tworzyła Platformę Obywatelską od pierwszych dni, czyli z Bogdanem Zdrojewskim, to nie będzie tego porozumienia. To będzie decyzja Protasiewicza - mówił.

Powiedział też, że jeżeli ktoś podejmie decyzję o wystąpieniu z klubu, to rozstanie się Platformą Obywatelską, a nie z Platformą Grzegorza Schetyny.

- To nie jest moja własność. To jest wielka partia, wielkie wyzwanie, wielka nadzieja Polaków. I musimy zrealizować ich marzenie o tym, żeby wygrać z PiS-em. Jeżeli ktoś ma inne zdanie o Platformie, o zarządzie krajowym, o radzie krajowej, także o jej przewodniczącym, to znaczy, że stawia się poza Platformą. I ja to szanuję. Tylko to trzeba wprost powiedzieć i podkreślić - mówił.

Schetyna mówił też, że widzi w partii osoby, których "uwiera Platforma".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA