REKLAMA

Schetyna: wszystko w rękach Jarosława Kaczyńskiego

  • Autor: pt/pap
  • 01 czerwca 2016 14:06
Schetyna: wszystko w rękach Jarosława Kaczyńskiego Grzegorz Schetyna (fot. twitter/Platforma Obywatelska)

Do zakończenia sporu wokół Trybunału Konsytucyjnego potrzebna jest publikacja wyroku TK, zaprzysiężenie trzech sędziów TK i kapitulacja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w tym sporze - mówił w środę szef PO Grzegorz Schetyna w zw. z opinią KE ws. praworządności w Polsce.

"Jeżeli polski rząd, polski prezydent, prezes Jarosław Kaczyński nie zmieni swoich relacji, swojego nastawienia do Komisji Europejskiej, a także - co może ważniejsze - nie zmieni stosunku do polskiego państwa, praworządności, prawa, konstytucji, to będziemy obiektem złej aktywności i polityki KE, która pokazuje, że w Polsce łamana jest praworządność" - powiedział na konferencji prasowej Schetyna.

Szef PO uważa, że aby spór wokół TK został w normalny sposób zakończony, potrzebna jest "kapitulacja Jarosława Kaczyńskiego, odejście od złych metod funkcjonowania, publikacja wyroku przez premier Szydło i zaprzysiężenie trzech sędziów TK prawidłowo wybranych w zeszłym roku".

Zaznaczył, że wszystko jest w rękach Jarosława Kaczyńskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA