REKLAMA

Schetyna: Żal, że nie ma wspólnych obchodów 11 listopada; zabrakło inicjatywy prezydenta

  • Autor: PAP/JS
  • 10 listopada 2016 20:55
Schetyna: Żal, że nie ma wspólnych obchodów 11 listopada; zabrakło inicjatywy prezydenta (fot. PO/twitter)

Żal, że nie ma wspólnych, ponadpolitycznych obchodów Święta Niepodległości w Warszawie; zabrakło zapowiedzianej wcześniej inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy - ocenił przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

W stolicy zaplanowano na 11 listopada ok. 20 zgromadzeń publicznych, m.in. Marsz Niepodległości, demonstrację KOD i marsz antyfaszystowski.

Schetyna był w wieczornym wywiadzie w Polsat News pytany, czy nie żal mu, że w ramach obchodów Święta Niepodległości w Warszawie nie będzie wspólnego ponadpolitycznego marszu.

"Żal, dlatego że - i tu mówię zupełnie wprost - oczekiwałbym od prezydenta Dudy takiej inicjatywy. On powiedział rok temu, zapowiedział to, że będzie chciał wspólnych obchodów, bo to nawet symboliczna obecność kilkunastu minut pokazałaby, że to jest możliwe, i nie wiem dlaczego takiej inicjatywy nie było. (...) Politycy wielu środowisk odbudowali i tworzyli tę niepodległość i tę suwerenność, więc dobrze zawsze (...) móc mieć przynajmniej tę chwilę, żeby być razem" - mówił lider PO. "Ale musi być ta inicjatywa i wydaje mi się, że właśnie prezydent jest najbardziej do tego predestynowany" - zastrzegł.

Schetyna zapowiedział jednocześnie, że przedstawiciele jego ugrupowania będą w piątek "bardzo aktywni". Będziemy podkreślać - zaznaczył - że "to jest ważny dzień dla Polski, dla naszej historii, dla nas dzisiaj i że powinniśmy jednak chcieć go obchodzić wspólnie".

Pytany, czy będąc w piątek (11 listopada) rano na Wawelu pokłoni się leżącemu tam prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, lider PO odpowiedział: "oczywiście, bo miejsce jest wspólne i symboliczne". "To jest naturalne" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Basia 2016-11-10 23:11:08
    Do Narodowość Polak: PO-Nowośmieszna to partia OSZUSTÓW ,ŚMIESZNA i ZAKŁAMANA!!! Mam już dość ich SŁUCHAĆ a tym bardziej OGLĄDAĆ!!! Pozdrawiam
  • Narodowość Polak 2016-11-10 21:51:36
    Schetyna jakby się dopiero urodził! Z kim wspólne obchody i czego? Polacy wspólnie świętują Dzień Niepodległości i inne święta! A wszelkiej maści lewactwo i cała żydokomuna świętują sobie oddzielnie co tam chcą! Nam, Polakom do waszych obchodów NIC!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA