REKLAMA

Schossler odwołany z funkcji zastępcy komendanta głównego policji

  • Autor: PAP/GP
  • 16 grudnia 2015 08:24
Schossler odwołany z funkcji zastępcy komendanta głównego policji Nadinsp. Mirosław Schossler, na zdjęciu, 10 grudnia zastąpił gen. insp. Krzysztofa Gajewskiego (fot. twitter.com)

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak odwołał zastępcę komendanta głównego policji Mirosława Schosslera - poinformował resort. Rezygnację złożył też drugi zastępca - Wojciech Olbryś, ale nie została ona jeszcze przyjęta.

Schossler został odwołany na wniosek nowego szefa policji Zbigniewa Maja. Premier Beata Szydło powołała Maja 11 grudnia.

- Z dniem 15 grudnia minister spraw wewnętrznych i administracji odwołał na wniosek komendanta głównego policji nadinsp. Mirosława Schosslera z funkcji zastępcy komendanta głównego policji - poinformował wydział prasowy resortu.

Z informacji przedstawionych przez komendanta głównego policji wynika, że zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Wojciech Olbryś złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Rezygnacja ta nie została jeszcze przyjęta przez ministra spraw wewnętrznych i administracji - poinformował resort.

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi wiceszefów policji. W nieoficjalnych informacjach pojawiają się nazwiska: komendanta stołecznego nadinsp. Michała Domaradzkiego oraz wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego insp. Rafała Batkowskiego.

Maj zastąpił Krzysztofa Gajewskiego, który funkcję tę pełnił od lutego 2015 r.

O odwołaniu Schosslera poinformowało rmf24.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA