REKLAMA

Schreiber tłumaczy Zielińskiego w sprawie małego ruchu granicznego z Rosją: "Niektóre rzeczy trzeba robić zapobiegawczo"

 • Autor: Włodzimierz Kaleta
 • 09 sierpnia 2016 15:14
Schreiber tłumaczy Zielińskiego w sprawie małego ruchu granicznego z Rosją: "Niektóre rzeczy trzeba robić zapobiegawczo" Łukasz Schreiber (fot. Facebook)

Łukasz Schreiber z PiS w rozmowie z Parlamentarny.pl przyznaje, że nie wie, jakie ważne przyczyny spowodowały, że nie przywrócono małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim, ale nie ma wątpliwości, co do wagi bezpieczeństwa.

Zamknięcie małego ruchu granicznego z Obwodem Kaliningradzkim uderza głównie w mikro- i małych przedsiębiorców -  alarmował w poniedziałek w Polskim Radiu 24 Włodzimierz Szelążek, wiceprezes Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Głos w sprawie zabrał wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Jego zdaniem bezpieczeństwo jest kategorią ważniejszą niż wymiana handlowa. - Jeśli ustaną przesłanki związane z zagrożeniami bezpieczeństwa, to wtedy będą podejmowane stosowne decyzje - zaznaczył Jarosław Zieliński, nie ujawnił przy tym, jakie to przesłanki.

O to jakie ważne zagrożenia sprawiły, że nie odwieszono małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim, zawieszonego w związku ze szczytem NATO i ŚDM udało nam się zapytać Łukasza Schreibera. Co ciekawe poseł PiS także niewiele wie na ten temat.

- Nie wiem i trudno żebym znał te zagrożenia. To sprawa odpowiednich służb. Nie mam jednak wątpliwości, że jakieś powody musiały zaistnieć. Nie mamy takich informacji, jakie mają polskie służby.

Jestem jednak pewien, że w tak ważnych sprawach nic się nie dzieje bez przyczyny. Poczekajmy, jeśli ustaną przesłanki związane z zagrożeniami bezpieczeństwa, to wtedy na pewno zostaną podjęte stosowne decyzje. W końcu trudno nie zgodzić się z stwierdzeniem, że bezpieczeństwo jest wartością nadrzędną, znacznie ważniejszą, niż wymiana handlowa.

Widzimy co dzisiaj się dzieje w Europie. Bezpieczeństwo jest priorytetem dla rządu. Jeśli się o tym poważnie myśli, czasem niektóre rzeczy trzeba robić zapobiegawczo - powiedział nam Schreiber.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • hans klos 2016-08-10 08:59:11
  Łukaszu Schreibercie, chłopcze, klepiesz tą samą mantrę co twoi partyjni koledzy - lepiej nie mów nic. Wstyd mi za was - żadnego argumentu w jaki sposób ten ruch pogorszył do tej pory bezpieczeństwo Polski
 • dajan55 2016-08-09 16:51:37
  I jak zwykle na złość mamie odmrozimy sobie uszy !!!.
 • dmnq 2016-08-09 16:15:32
  ja też nic nie wiem na ten temat, zrobicie ze mną wywiad?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA