REKLAMA

Schulz o spotkaniu z premier Beatą Szydło: Atmosfera jest napięta

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 19 stycznia 2016 11:44
Schulz o spotkaniu z premier Beatą Szydło: Atmosfera jest napięta Schulz: "To będzie bardzo interesujący dzień dla Polski i parlamentu. Atmosfera jest napięta" (fot. P. Tracz/KPRM)

Po spotkaniu z premier Beatą Szydło przewodniczący PE powiedział, że rozmowa przebiegła w dobrej atmosferze. Ale, jak podkreślił, swojego zdania na temat sytuacji w Polsce nie zmienił.

Premier Beata Szydło we wtorek (19 stycznia) rano w Strasburgu, w gmachu Parlamentu Europejskiego, przed debatą o sytuacji w Polsce, spotkała się z przewodniczącym PE Martinem Schulzem.

Jak informuje TVN24, Schulz powiedział dziennikarzom po zakończeniu spotkania, że przebiegało ono w dobrej atmosferze. Podkreślił, że rozmowa dotyczyła wtorkowej debaty w PE. „To będzie bardzo interesujący dzień dla Polski i parlamentu. Atmosfera jest napięta. Trzeba merytorycznie i w spokoju przeprowadzić debatę” – mówił.

Pytany przez dziennikarzy o swoje słowa z wywiadu dla niemieckiego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung", w którym powiedział: „Polski rząd uznał swoje zwycięstwo wyborcze za mandat pozwalający na podporządkowanie pomyślności państwa woli zwycięskiej partii, zarówno merytorycznie, jak i personalnie. To jest sterowana demokracja a la Putin, niebezpieczna putinizacja europejskiej polityki” stwierdził, że zdanie to podtrzymuje.

„O szczegółach nie rozmawialiśmy. Swoje zdanie zawsze podtrzymuję. Naszym największym zmartwieniem jest to, żeby jeden z najważniejszych krajów UE nie był na peryferiach Europy, tylko w środku” – cytuje słowa przewodniczącego PE TVN24.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA